Diskutavo apie tą patį

“Naujų vėjų bendruomenės” surengtuose kandidatų į Seimo narius debatuose anykštėnai neišgirdo beveik nieko naujo. Bene įspūdingiausia replika atklydo iš žiūrovų salės. Kažkas anykštietiška tarme pasiteiravo – “jei višta nebededa kiaušinių, kam ją laikyt”.
Susirinkusieji labai daug tikėjosi iš debatų moderatoriaus, kraštiečio istoriko dr. Norberto Èerniausko. Tikriausiai, pastarajam geriau pasirodyti nepavyko dėl to, jog smarkiai vėlavo į renginį ir nespėjo tinkamai pasiruošti.
Vedėjas daugiausiai dalyvių klausinėjo abstrakčių dalykų  – apie Seimo narių skaičių, pensininkų, kultūros darbuotojų, smulkiųjų verslininkų padėtį, emigraciją. Renginio metu daug dėmesio skirta tokioms asmenybėms, kaip Aušra Maldeikienė, Saulius Skvernelis bei Ramūnas Karbauskis.
Kurį iš kandidatų rinkimuose palaikys anykštėnai taip ir liko neaišku. Šį kartą netikėtai santūrią poziciją užėmė Kristupas Krivickas. Tuo tarpu Antanas Baura pasistengė pasirodyti kaip iš viso nekonfliktiška asmenybė.
Bene labiausiai buvusi TV žvaigždė Þemės skyriaus vedėją šį kartą kritikavo dėl jo sūnaus Egidijaus Bauros 2008-ais metais gautos keliasdešimties tūkstančių paramos pagal Jaunojo ūkininko įsikūrimo programą. Tuo metu kandidatas buvo antrą kartą tapęs parlamentaru. A. Baura atsikirto, jog pagal minėtą programą daugybė ūkininkaujančio jaunimo gavo paramą ir tam tikrai nereikėjo turėti Seimo nario užtarimą.
A. Baura oponentui stengėsi neužduoti jokių jį kompromituojančių klausimų.   
Kandidatų nuomonės kiek smarkiau išsiskyrė dėl vertinimo, ar Ramūnas Karbauskis sąžiningas verslininkas, ar ne. K. Krivickas, atsakinėdamas į klausimą, įrodinėjo, jog ne, ir žėrė įvairius žiniasklaidoje pasirodžiusius faktus. Tuo tarpu A. Baura bandė pasisakyti priešingai. Jo teigimu, Seimo kultūros komiteto pirmininkas savo darbuotojams niekada nėra mokėjęs atlyginimų vokeliuose.
Į klausimą, kaip padėti smulkiesiems verslininkams oponentai vienas kitą papildydami siūlė pinigų traukti iš šešėlinės ekonomikos, kurią sudaro 16 – 19 proc., sumažinti visų rūšių kontrabandą bei užsukant čiaupus tokiam korumpuotam verslui, kuris buvo įsipainiojęs į “Auksinių šaukštų skandalą”.  
Besidalinant pastebėjimais, kandidatams iš salės žiūrovų tarpo kažkas paaiškino, kas tai yra korupcija.
“Korupcijos nėra. Yra nusikaltimas, o nusikaltėliai turi sėdėti. Korupcija – tai susidorojimo įrankis”, – kad korumpuoti verslininkai ir valdininkai yra nebaudžiami, o dažniausiai tik pastumiami į šalį dėstė vienas iš žiūrovų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.