Diskusijoje dėl dvigubos pilietybės dalyvavo tik keletas anykštėnų

Ankstoką šeštadienio, balandžio 13-tosios, rytą anykštėnai buvo kviečiami susitikti su Lietuvos respublikos Seimo ir  Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininku Rimvydu Baltaduoniu padiskutuoti dvigubos pilietybės referendumo klausimu.

Ar bene visi anykštėnai jau yra apsisprendę, kaip balsuos, ar jų visai  nedomina šis referendumas – neaišku, tačiau į susitikimą su pirmininku atėjo tik keletas vyresnio amžiaus anykštėnų. Tiesa, buvo ir dvi mergaičiukės, tačiau joms paskaita buvo neįdomi, nes jos dar  per mažos spręsti tokias globalias suaugusiųjų problemas.

Be Komisijos pirmininko pareigų, Rimvydas Baltaduonis yra JAV Getisburgo koledžo asoc. profesorius, JAV Lietuvių Bendruomenės Tarybos narys, pilietinės iniciatyvos #DABAR vadovas, JAV LB Vašingtono apylinkės vicepirmininkas. Tad tokio lektoriaus buvo verta ateiti pasiklausyti.

„Pasaulio lietuvių bendrija atšventė šešiasdešimtmetį ir tie, kurie išvyko iki 1990, o jų apie 30 000, turi net kelias pilietybes. Išvykę iš Lietuvos vėliau tokios galimybės nebeturi“, – kalbėjo profesorius. Vėliau R. Baltaduonis pasakojo, kad dvigubą pilietybę (Lietuvos ir Bulgarijos) turėjo tautos patriarchas dr. Jonas Basanavičius  Sąjūdžio gynybos pajėgų vadas generolas Adolfas Ramanauskas –Vanagas bei generolas Jonas Kronkaitis (Amerikos ir Lietuvos). Lektorius paminėjo dar keleto įžymių žmonių pavardes, kurie anuomet turėjo net keleto šalių pilietybes.

„Balandžio 12 dienos duomenimis, balsuoti užsienyje užsiregistravo jau 29 796 rinkėjai. Tai 55 proc. daugiau užsiregistravusių rinkėjų nei 2016 metų Seimo rinkimuose (19 207 rinkėjai). Nuo vasario 15 dienos, kai prasidėjo elektroninė rinkėjų registracija, vyksta aktyvi  komunikacijos kampanija, skirta užsienyje gyvenantiems  lietuviams. Siekiama paskatinti piliečius registruotis, dalyvauti rinkimuose gegužės 12 dieną  ir balsuoti dėl pilietybės išsaugojimo“, – pasakojo profesorius, kviesdamas skatinti užsienyje esančius artimuosius balsuoti už savo ir vaikų ateitį, nes „dviguba pilietybė – tai raktas grįžti namo“.  – Kampanija vykdoma per Užsienio reikalų ministerijos socialinius tinklus feisbuke ir linkedIn, aktyviai rinkėjus registruotis skatina ir Lietuvos atstovybės užsienyje“.

22 Komentarai

 1. Anykščiai apsijuokę su Tubio siūloma Greta, parodė, kad moka pasirinkti už ką balsuoti. Neišrinko Tubio, neišrinko Darbo partijos, neišrinko Krivicko. Teisingai prabalsuosime už dvigubą pilietybę.

 2. Kaip gerai,butu galima atsisakyt sitos susiktos lietuviskos pilietybes.

 3. Viską sprendzia sistema

  Niekas nuo šunaujos ir runkelių pasisakymų ar balsavimų nepriklausys ir nepriklauso . Kaip sisteminiai nusprendė taip ir bus.

 4. VALIO! Būsiu Rusijos, Kinijos, Uzbekijos, Kirgizijos, Indijos, Venesuelos ir kitų valstybių pilietis. Mano bizniui taip naudinga! 🙂 Na dar gal Bulgarijos ir Maroko. O ką? Jei būti – tai jau su užmoju!!! 🙂

  • Kakei iš Ostankino bokšto

   Durnius. Norint būti Kinijos piliečiu reikia kad Kinija tau suteiktų pilietybę. Bet tada neteksi Lietuvos pilietybės, nes Kinija nėra NATO narė.

 5. Radau, kas stumė Gretą
  Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis teigia yra tvirtai apsisprendęs antrajame rinkimų ture Anykščių- Panevėžio apygardoje balsuoti už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatę Gretą Kildišienę.
  Tikrai balsuosiu už ją. Tokį sprendimą priėmiau todėl, kad ji atstovauja politinę jėga, kuri nėra buvusi valdančiojoje daugumoje. Antra – G.Kildišienė yra labai smalsus ir pasiruošęs asmuo. Jos temų ir žinių spektras yra platus. Matau, kad tai yra ryžtingas ir pasiruošęs Anykščiams padėti žmogus. Su jokiomis interesų grupėmis jos nesieja asmeniniai ryšiai, tikiu, kad ji dirbs ne sau, o visam Anykščių kraštui. Su G.Kildišiene pabendravau gal valandą – savo žiniomis ir ryžtu ji mane tiesiog nustebino. Antrajame ture aš galiu rinktis iš dviejų kandidatų, pasirinkau tą asmenį, kuris, mano galva, bus geresnis Anykščių interesų gynėjas“, – kalbėjo Anykščių rajono meras K.Tubis. Politinė reklama Užs. Nr. 1294

 6. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Dar siulau prie to paties ivesti sias galimybes:

  keliu tautybiu
  keliu sutuoktiniu
  moterims savaime aisku keleta amziaus grupiu
  na ir butinai keleta lyties skirtingu irasu.

 7. Geras , dar negirdėtas posakis ” S. Obelevičius buvo tylus komunistas”. Tai gal visi komunistai ,kurie meldžiasi didžiąjai tvartelio dvasiai ir yra išvertę kailį yra geriečiai , o tie kurie nepervertė blogiečiai ??? Pagal mane , išverstaskūriai daug blogesni , nes negali žinoti ko iš tokių tikėtis ir kada vėl persivers . Man jie kaip salamandros .

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.