Šildymo sezonui artėjant – ugniagesių perspėjimai ir patarimai

Per 10 š. m. mėnesius dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų Anykščių rajone kilo 10 gaisrų.
 
Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai prašo gyventojų apžiūrėti ir įvertinti savo turimų šildymo įrenginių būklę, o esant reikalui kuo skubiau juos remontuoti.  
Ypač pavojingi šių įrenginių sienelėse atsiradę įtrūkimai ir plyšiai, nes pro juos gali išlėkti kibirkštys ir sukelti gaisrą. Įtrūkimai ir plyšiai yra lengvai pastebimi. Juos nedelsiant reikia užtaisyti. 
Gaisro priežastimi gali būti ir susikaupusių suodžių krosnių ir dūmtraukių kanaluose savaiminis užsidegimas. Degant suodžiams smarkiai įkaista krosnis bei dūmtraukis, todėl degūs daiktai turi būti pakankamai toli arba gerai izoliuoti nuo krosnies, židinio, viryklės, dūmtraukio ar kito šildymo įrenginio. 
Prieš šildymo sezoną būtina apžiūrėti namo palėpes, kuriose įrengti dūmtraukiai. Šiose patalpose prie dūmtraukių draudžiama laikyti degias medžiagas, priėjimai prie dūmtraukių turėtų būti laisvi.
Dūmtraukius (kaminus) būtina nutinkuoti ir nudažyti baltai kalkių skiediniu ar kitokiais dažais. Jei tokiame dūmtraukyje atsiras įtrūkimas ar plyšys, jis bus lengvai pastebimas.
Metalinius dūmtraukius draudžiama įrengti vienasienius, neizoliuotus. 
Susikaupus daug suodžių, pablogėja trauka, daugiau sunaudojama kuro, krosnis, židinys ar kitas šildymo įrenginys gali “dūmyti”. Iš dūmtraukių ir krosnių prieš šildymo sezoną, o jo metu ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius būtina išvalyti suodžius. Išvalyti dūmtraukį ne toks jau sudėtingas darbas kaip gali pasirodyti. Svarbu nebijoti aukščio. Sudėtingų įrankių tam nereikia. 
Įtaisas dūmtraukiams valyti yra gana paprastas – tai metalinis apvalus šepetys, plieninis lynas ar stipri virvė ir metalinis apvalus rutulys (svoris). Šiais įtaisais išvalomi dūmtraukių kanaluose susikaupę suodžiai, patikrinama, ar nėra dūmtraukio ar ventiliacijos kanaluose pašalinių daiktų. 
Prieš kiekvieną krosnies, viryklės ar židinio pakurą turi būti nedegi danga – skarda, keraminės plytelės ar kt. Jos matmenys turi būti ne mažesni kaip 500×700 mm. 
Jei židinys yra su atvira pakura, jį kūrenant reikia nuolat prižiūrėti. Degant ugniai iš pakuros gali iškristi degančios malkos ar žarijos.  
Kuriant krosnį, viryklę, židinį ar šildymo katilą, kategoriškai draudžiama pilti į pakurą žibalą, benziną, acetoną.
Atstumas nuo pakuros iki priešais esančios bet kokio degumo statinio konstrukcijos ir kitų degių medžiagų turi būti ne mažesnis kaip 1250 mm.
Kita aktuali problema – patalpų šildymas elektriniais prietaisais. Atminkite, kad pavojinga į elektros tinklą iškart jungti kelis tokius prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimasis, dėl ko dažnai ir kyla gaisrai. Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti ant nedegaus paviršiaus, toliau nuo užuolaidų bei baldų. Nepalikite ant jų padžiautų rūbų, o išeidami iš namų elektrinius šildymo prietaisus būtinai išjunkite. Nemažėja gaisrų ir dėl savadarbių elektrinių šildymo prietaisų. Todėl savadarbius šildymo prietaisus naudoti draudžiama. Prieš naudoti gamyklinius šildymo prietaisus, gerai susipažinus su jų eksploatavimo taisyklių reikalavimais.
{mosloadposition trade}
 

Vienas komentaras

  1. Tiems kurie turite židinius, pasitikrinkite juos, ar jie vis dar geri, ne kiauri. jei ką imkitės priemonių juos taisyti arba keisti naujais. https://www.sauguspasaulis.lt/zidiniu-ideklai?c3=3111 Taip bus tikrai pigiau nei atstatinėti supleškėjusį namą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.