Didžioji festivalio „Purpurinis vakaras“ staigmena – neįtikėtini duetai

 „Vladai, ar tu prisimeni, kaip aš kartą senoje supainiojau žodžius? – susitikusi scenos kolegą ir seną bičiulį klausė Kristina Kazlauskaitė. – Prieš išeidama į sceną vis kartojau – toli – arti, arti – toli, bekartodama susipainiojau. Daina buvo visai šviežia, pamačiau minią, viskas nutirpo, pamečiau žodžius“. „Matyt, viskas baigėsi gerai, nes aš tokios istorijos neprisimenu“, – juokiasi Vladas Bagdonas ir mėgina prisiminti beveik liaudies daina tapusio „Balto lino gyvenimo“ istoriją: aktoriui paskambino kompozitorius Alvydas Jegelevičius, jis pats susirado ir tuomet beprotiškai populiarioje Kęstučio Antanėlio roko operoje „Meilė ir mirtis Veronoje“ dainavusią Kristiną Kazlauskaitę. „Orkestras įrašė savo partiją, mes – savo, nebuvo ypatingai sunku. Tai daina dialogas“, – pasakoja Vladas Bagdonas. 
Kristina Kazlauskaitė šypsosi: „Iškart žinojau, kad gimsta populiari daina, mane užkabino lengva melodija ir nuostabus tekstas apie Lietuvą. Daina ne etnografinė, o estradinė, jaučiau, kad netrukus ją dainuos visa Lietuva. Ir dabar, kur tik nuvažiuoju, žmonės prašo mane ją padainuoti, o kai dainuoju, mane taip jaudina, visą dūšią ištraukia“. 
Su aktoriumi, bardu Andriumi Kaniava duetą „Purpurinio vakaro“ scenoje atliks dainininkė Giedrė Kilčiauskienė. „Iškart sutikau, kai man pasiūlė, – sako Giedrė. – Smalsu, o ir tekstai geri man patinka. Su Andriumi scenoje susidursime pirmąkart, tačiau jaučiu, kad man artima jo energetika. Rodos, nemeluoja scenoje jis“. 
Koncertas „Neįtikėtini duetai“ taps dešimtojo, jubiliejinio festivalio „Purpurinis vakaras“ finaliniu akcentu.
„Staigmenų bus daug, – žada festivalio organizatorius, Bardai LT vadovas Benas Jakštas. – Pagalvojome, kad būtų gražu padaryti tarsi visų dešimties festivalių apžvalgą, taigi, koncertui pasirinkome tuos atlikėjus, kurie festivalyje yra pasirodę ne vieną kartą. Drauge išrinkome po dvi žinomiausias jų dainas ir subūrėme duetus. Kai kurie duetai bus itin netikėti, o kai kurie, kaip kad Vlado Bagdono ir Kristinos Kazlauskaitės, labai laukiami“. 
„Purpurinio vakaro“ scenoje rugpjūčio 19 d. garsiems dainininkams ir bardams pritars ritmo grupė ir styginių kvartetas.  

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.