Šiandien Šv. Hubertas

Medžiotojų diena kaip  kasmet šį šeštadienį jau vienuoliktą kartą bus paminėta Troškūnuose. Pagrindinis šventės organizatorius klebonas Saulius Filipavičius šiemet ją sutinka piktas ant kadenciją bebaigiančių seimūnų. Pastarieji taip ir nesugebėjo priimti pažangesnio medžioklės įstatymo, kuris leistų naudoti naktinio matymo prietaisus o tuo pačiu pažabotų ir Afrikinį kiaulių marą (AKM).
Specialistų skaičiavimais, norint sustabdyti AKM, reikia šernų populiaciją sumažinti iki 0,5 individo viename kvadratiniame kilometre. Kitu atveju šaliai gali būti iš viso uždrausta eksportuoti kiaulieną. Naktinio matymo prietaisų šalininkų teigimu, tokių rezultatų be minėtų įrenginių naudojimo pasiekti bus neįmanoma. Be to, Berno konvencija medžiotojams leidžia naktinio matymo prietaisus naudoti, tik taikantis į šerną.
„Labai apmaudu, kad Lietuvoje daugelį dalykų sprendžia nieko bendro su tuo neturintys asmenys. Taip nutiko ir šį kartą. Tegul tie seimūnai paaiškina, kaip atskirti šerno patelę nuo patino naktį be naktinio matymo prietaiso. O patelių išnaikinimas – viena iš sąlygų, norint kovoti su AKM. Kitaip nieko nebus“, – prieš kurį laiką „Nykščių“ redakcijai teigė S. Filipavičius.
Šiais metais Šv. Hubertas bus minimas Vilniaus Šv.Bernardino ir Pranciškaus bažnyčioje, Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje, Panevėžyje Naujamiesčio Šv. Mato bažnyčioje.
Troškūnuose lapkričio 5 dieną 8.00 val.  Šv.Mišios Švč. Trejybės bažnyčioje, o lapkričio 6 dieną 10.30 – 11.30 val. Troškūnų medžiotojų vaišės gyventojams ir miestelio svečiams.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.