Šiais metais jau paimti 22 vaikai

Pasak skyriaus vedėjos Laimos Zukienės, paprastai globa nustatoma, gelbėjant vaikus nuo sunkios formos nepriežiūros – tėvai: smurtauja, lytiškai išnaudoja, girtauja, mušasi tarpusavyje. Gerokai rečiau dėl objektyvių priežasčių: mirties, sunkių ligų ar kitų nenuspėjamų atvejų ir situacijų. Iš anykštėnų iki šiol per metus paimama nuo 25-ių iki 30-ties vaikų.
„Šie metai – kiek kitokie. Per pirmą ketvirtį – išsigandom – devyniolika vaikų teko paimti iš biologinių tėvų. Atrodė, kad formuojasi negera tendencija, bet antras ketvirtis nuramino – paėmėme tik tris vaikus. Ir suprantama, kad kol kas didelių apibendrinimų negalima padaryti. Labai konkrečiai turime įvertinti kiekvieną situaciją ir ją nagrinėti. Beje, mes ir bendruomenių, ir kaimynų prašom, kad būtų kiek įmanoma aktyvesni, o pastebėjus, jog vaikui negerai,  praneštų mums, seniūnijai, socialiniams darbuotojams, mokyklos“, – kalbėjo L. Zukienė.
Vedėjos teigimu, situaciją labai smarkiai į gerąją pusę keičia tokios akcijos, kaip Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota – „Už saugią Lietuvą“, kada žinomi Lietuvoje žmonės lanko didžiausių sukrėtimų patyrusias šalies bendruomenes ir dalinasi patirtimi bei patarimais.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.