Dėl UAB „Anykštos redakcija“ publikacijų kreipėsi į Visuomenės informavimo etikos komisiją

Ketvirtadienį, spalio 25 d.,  vyko 46-asis Anykščių rajono tarybos posėdyje. Posėdžio pabaigoje administracijos direktorius Audronius Gališanka pranešė rajono tarybos nariams, jog yra kreiptasi į Visuomenės informavimo etikos komisiją dėl publikacijų, kurias rengė UAB „Anykštos redakcija“ žurnalistai.

„Mes stebime, kaip viešinami tarybos sprendimai žiniasklaidos priemonėse. Iš karto noriu pasakyti, kad nei aš, nei administracija nesam nusistatę prieš laisvą žodį, tačiau stebime spaudą vadovaudamiesi teisės aktais“, – tarybos nariams sakė A. Gališanka ir pacitavo įstatymus, kad faktai turi būti pateikiami nešališkai ir neiškraipyti. A. Gališanka pranešė, kad pateikti skundai dėl trijų UAB „Anykštos redakcija“ publikacijų. „Mūsų manymu, šiomis publikacijomis buvo pažeista žurnalistų etika“, – sakė A. Gališanka.

Beje, administracijos direktorius teigė, kad skundų galėjo būti ir daugiau, nes savivaldybė nesikreipė dėl kai kurių UAB „Anykštos redakcija“ publikacijų. „Maža to, žurnalistas, rašęs apie tarybos sprendimą, ir toliau daro klaidas. Būtent, nurodė interneto svetainėje, kad savivaldybė ketina paimti iš žmonių visuomenės poreikiams 96 hektarus žemės, kas yra netiesa. Numatoma paimti tik 1,27 hektaro. Po mūsų specialistės skambučio buvo šita informacija pataisyta. Paskelbus oficialią informaciją apie savivaldybės darbuotojų išvyką į Zarasų savivaldybę, nurodėme, kad dalyvavo 83 dalyviai, o žurnalisto publikacijose skaičius mažėjo. Tai buvo 75, paskui pasidarė apie 70 dalyvavusių. Dėl šitų (atvejų) mes nesikreipėme  į Visuomenės informavimo etikos komisiją“, – sakė A. Gališanka.

Administracijos direktorius taip pat informavo, kad kreipėsi į vieną iš fondų, dėl to, kad UAB „Anykštos redakcija“ žurnalistas galimai pasisavino savivaldybės specialistės rengtą medžiagą, kurią paviešino jau su savo pavarde ir fondo ženklu. „Buvo rašyta apie tai, kad Svėdasuose  sutvarkytas paminklas Juozui Tumui-Vaižgantui. Ši informacija buvo paskelbta www.anyksta.lt, kur jau autorius  “Anykštos” žurnalistas ir pridėtas vieno rėmimo fondo ženklas (spaudos projektus įprastai finansuoja Lietuvos  spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas).  Mes kreipėmės į šį fondą, fondo direktorius raštu patvirtino, kad yra du identiški straipsniai. Jis informuos redakciją, informuos fondo tarybą ir paprašė kreiptis dėl profesinės etikos normų laikymosi  į Visuomenės informavimo etikos komisiją. Ką planuojame ir padaryti“, – tarybos narius informavo A. Gališanka.

NYKŠČIAI

4 Komentarai

 1. teisIbė pasakė ir išdavė viršininką

  Viskas aišku ,kas yra nusistatęs prieš laisvą žodį. Ne administracija, o vienvaldis vadovas kuris liepė už 40 proc. priemoką pasakyti monologą.
  ” … noriu pasakyti, kad nei aš, nei administracija nesam nusistatę prieš laisvą žodį… “

 2. Ciia jau rimta. O kokia kokybe tada mums pateikiama?

 3. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  As tikrai nepalaikau socdemines kulturos… Bet Aleksejunas talentingas opozicinis zurnalistas. Jei ne genialus. Manau socdemu klaida. nu nereikia Aleksejuno riboti izymiosios socdemu ziniasklaidos vades “etika”. Tai yra jis opozicijai pilna savo jega atnestu daug daugiau balu. kitu atveju na uzdeti talentui apynasri neaiskia etika. Kad ir labai etiska butu ju vade. O jis is ties etiska. Bet esi etiska, opozicijoje nevieta jos duda pusti…

  Na ir talentus reikia dengti amzina atilsi Vytauto jega, o ne etiskumu…

  Pozicija tuom pasinaudojo sia opozicijos skyle ir tiek ziniu….
  __________________________________
  O Aleksejunas is ties talentingas opozicinis zurnalistas, kam ji riboti reikejo neaiskia kulturine etika, nesuprantu. O butent kai objektas dirba ne pilnu pajegumu ir nepridengtas, jis daugiausiai pazeidziamas.

  Nors is kitos puses man patinka minetos vienos vades Etika. As kartais einu paskaityti jos straipsniu ne del faktu, o kaip jie parasyti. Tarsi muzika su pradzia, kulminacija ir vienu atokvepiu. O kai per izymuji skandala TV laidoje jos vidus gana israiskingai lauzesi kaip tarp buti ir nebuti, man patinka Hamleto pastatymai, no nei viename as nemaciau taip atlikto luziu viduje konfikto…

  GALBUT KARTAIS DVI TALENTINGOS ASMENYBES NESUDERINAMOS DEL SAVO SKIRTINGUMU SALIA VIENA KITOS… ETIKA niekda nederes kartu Opozicijizmu… Opozicija neimano su Kunfucijizmu..
  Nyksciai idealus buvo rajono opozicijos ziniatinklis…

  Ir keistas sutapimas. Vos ne pagal kulturinius perversmus ir datas. Staiga po daug metu kai pirma karta rajono pozicine chebryte uzleidzia savo kede. Beje vos ne nuo priklausomybes pradzios virsu eme socdemai su koncervatoriais, virsu paima paskutine kadencija opozicija. Per trumpa laikotarpi pilna kazkokiu keistu skesualiniu skandalu. Opozicijos lyderis iseina i Anapilin, jei saziningai man labai keista. kilpa Vytautas dare uzsimerkes… Na ir Anyksta virsta opozicija per Kunfucijizmo prizme. Bando aukleti pozicija per Kunfucijaus etika… Opozicijoje reikia kasti, o ne aukleti…

 4. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Ai kai kam gali atrodyti kode etika plus kaltinama etiskumu… Visada kas Hypertrofuota virsta is aplinkos silpnumu. Alkoholis alkoholizmu…. Drovumas neryztingumu… Net hypertrofuotas intelektualumas psichine diagnoze… Na o etika. aplinka pavaizduos amoralumu… Visada kas hypertrofuota aplinka diagnozuoja oziukas kuris mokejo skaiciuoti iki desimties principu…

  O buti aukso viduriu, velgi tapti saugia sociumo pilkaja mase ir zombiu… KAME VISGI PRASME. ZMONIJA NEATSAKE . Netgi nezino nuo ko pradeti.

  Tiesiog iseina kad zmonija su savo kulturinemis spiralemis, elementarus auglys Planetoje.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.