Dėl šiukšlyno atsiradimo kaltina konteinerius

Pilietiškoji anykštėnė Marijona Fergizienė dalinasi tuo, kas vyksta „Elmos“ sodų bendrijoje.
Savo paskyroje ji publikavo nuotrauką, kaip atrodo konteineriai šioje sodų bendrijoje. „Anykštėnai sumąsto, kaip išsisukti nuo vyriausybės parėdymų. Vyriausybė priėmė įstatymą panaikinti sąvartynus. Anykščių valdžia prisimetusi, kad labai myli sodininkus, „Elmos“ sodo bendrijoje pastatė 3 konteinerius. Mes, sodininkai, be tų konteinerių pragyvenome 35 metus ir neprapuolėme.
Tai konteineriai – ne sodininkams, o tikrų tikriausias sąvartynas, į kurį vežamos statybines atliekos, padangos, televizoriai ir t.t. Problema būtų išspręsta, jei norintiems išdalintų konteinerius. Bet jų dalinti neskubama“, – rašo M. Fergizienė.
Pasak jos, nors šiukšles komunalininkai išveža du kartus per savaitę, tai padėties nekeičia.
NYKŠČIAI

18 komentarų

 1. Mano nuomone viskas priklauso tik nuo bendrijos narių aktyvumo ir noro tvarkytis su atliekomis tinkamai, rūšiuojant ir su atliekų surinkimo įmone pasirašant paslaugų sutartį dėl konteinerių išvežimo, konteinerių aikštelės priežiūros ir sanitarinių sąlygų palaikymo pagal patvirtintas higienos normas .(taip, kad nereikėtų komunalinio direktoriui už tų sutartinių pareigų nevykdymą “atlaisvinti“ vietą kitam)

 2. Kokia nesąmonė su naujais konteineriais.Nuneši daugiau šiukšlių negalima dangčio atidarius palikti,neužsifiksuoja tai taip ir meta į vieną visas šiukšles,toliau jau dabar smarvė,o kas bus vasara,kur arti kelio tai suvežą kas netingi ir meta kaip išeina. Norisi paprašyti,kad valytojos apšluotų ir apie juo, ačiū. Matosi,kad nepasitvirtins šie konteineriai.

  • Tamsta, turite savo gyvenamosios vietovės seniūnaitį, kuriam galite išdėstyti rūpesčius dėl viešo naudojimo konteinerių eksploatacijos vei higieninių sąlygų neatitikimo. Seniūnaitis, pagal suteiktus valdžios įgaliojimus gali pasirūpinti atitinkamų tarnybų regavimu į nusiskundimus. Būkite piletiškai aktyvūs ir neturėsite tiek užleistų priblemų. Žinokite, kad valdiškose įstaigose patys nesusipranta kas jiems privalu dirbti, nes jie laukia nurodymų iš viršaus arba pajudinimo iš apačios.

 3. Pone pati pensininke esat , matosi neturit ka veikt – tai sedekit prie konteineriu ir mokinkit zmones!

 4. nesinervinkite,tikrai apie konteinerius nešluosime,o žmonių viso rajono neišauklėsime. Mes prie savo namo apsišluojame,gėles sodiname,kada reikia ir žolę nusipjauname (negi lauksime) taip ,kad dėl to neverkiame, bet bijome smarvės. Pas kokį seniunaiti kreiptis jeigu nežinome kas jis toks Ažupiečiams.

 5. M.Fergizienė

  Anykščiuose yra 6 sodo bendrijos. Reikia visuose įkurdinti po sąvartyną, miesto gyventojams paskirstyti gatvėmis kur vežti šiukšles. Pavyzdžiui į Elmos SB veža iš Biliūno g. ir t.t Šiukšlės pasidalintų ir nebūtų taip apkrautas Elmos sodo sąvartynas.

  • infoanykščiai

   alternatyvus pasiūlymas bendrijos valdybai ir sodininkams: pakeiskite konteinerių aikštelės vietą, aptverkite ir užrakinkite kodine spyna vartelius. Tik bendrijos nariams ir aptarnaujančiai įmonei suteikite kodą. Taip pat valdybos susirinkime pasitvirtinkite taisykles, kad bendrijoje turintys namelius ir kitokį ūkį nepaliktų stambiagabaritinių atliekų prie konteinerių, o išrūšiavę užsakytų papildomą paslaugą iš AKŪ dėl tokių atliekų išvežimo. Tokią tvarką, manytina, galite įsivesti? Jeigu pakeistus atliekų surinkimo ir išvežimo tvarką bendrijoje bus pastebėti nauji šiukšlių sąvartynai, tai seniūnas galės surašyti administracinį pažeidimo protokolą ir tokius pažeidėjus bausti pagal CK.

 6. cia mano nuomone suveza visas miestas, nes konteineriai prie pat kelio, gana patogi vieta

 7. M.Fergizienė

  infoanyksciai yra savivaldybės adresas. Darbuotojai nedrįsta parašyti pavardės.. Diskutuoti nesugeba. Sodo bendrijos yra visoje Lietuvoje. Ar yra sugebančių pasidomėti,, kaip tvarkomasi kituose miestuose.
  Teisininkai turėtų paaiškinti, kaip be sodininkų sutikimo jų teritorijoje atsirado sąvartynas.? Gali kreiptis į Aplinkos ministeriją, paaiškinti, kad Anykščiai be sąvartyno iśsiversti negali. Gal leistų atidaryti sąvartyną senoje vietoje, kuris buvo prieš uždarant.

  • Tamsta ieškote skandalų gal iš nuobodumo, o gal kieno nors skatinama. Tamsta esate raštinga ir puikiai žinote, jad visi fiziniai ir juridinai asmenys, vykdantys ūkinę veiklą privalo buitines atliekas rinkti ir dėti į atliekų surinkimo konteiniarius, kuriuos specializuotos įmonės išveža į atliekų rūšiavimo ir perdirbimo centrus, o nerūšiuojamas į specializuotus sąvartynus.
   Ne išimtis ir jūsų sodininkų bendrija, kuri turi ir teritiriją ir bendrijos narius kurie turi ir statinių sodo sklypuose ir ten ne tik bezda, bet ir sukaupia veiklos buitinių atliekų, kurias sukrauna į tam skirtus konteinerius. Daug gyventojų taip gerai gyvena, daug vartoja ir daug prikaupia atliekų, o papildomai mokėti už išvežimą nenori.
   Tamsta keliate savo bendrijos problemas ir bandote rasti kaltus dėl savo organizacijos neūkiškumo, išaugintų problemų ir nesitvarkymo valdžios institucijos kabinetuose. Patogus būdas provokuoti ir kaltinti tuos kurie neprivalo jūsų bendruomenės mokyti ūkiškumo ir pilietiškos tvarkos. Mano nuomone žaliasis patrulus galėtų bendrijai surašyti pritokolą ir baudą dėl netvarkinkos aplinkos prie buitinių konteinerių.

 8. Cia komunalinio kalte, nes nesugeba laiku isvest siuksliu.

  • Apie komunalinį gali kalbėt ar rašyt tik gerai. Veža šiukšles iš konteinerių pagal grafiką. Čia sodininkai iš savo šabakštynų suverčia atliekas ir nenori mokėti už papildomą išvežimą.

 9. M.Fergizienė

  Laukiu kada Anykščių komunalinis ūkis išsinešdins su savo konteineriais iš sodo teritorijos. Juos gali pasistatyti prie plento ir ten įsirengti sąvartyną. Kiek žinau šiukšlės yra rūšiuojamos, gal Anykščių savivaldybė apie tai negirdėjo.

  • „Čia gera laukti!“ Tai Tamsta palaukite, kol sodininkų bendrijos pirmininkas pasirašis naują sutartį ir pakeitimus dėl konteinerių dislokacijos. Ar pamiršote kas turi rūpintis bendrijos reikalais?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.