Dėl Signatarės taurės varžėsi šachmatininkai iš 12-os šalies rajonų

Gegužės 11 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyko šachmatų varžybos, skirtos Kovo 11-osios Akto signatarės Irenos Andrukaitienės pereinamajai taurei laimėti. Varžybose dalyvavo daugiau nei 60 intelektualaus sporto mėgėjų iš 12 įvairiausių rajonų: Anykščių, Ukmergės, Utenos, Kėdainių, Kaišiadorių, Elektrėnų, Vilniaus, Panevėžio, Zarasų, Jonavos, Visagino, Rokiškio. Dalyviai varžėsi dviejose grupėse: vaikų ir suaugusių. Varžyboms pasibaigus turnyro dalyviai apdovanojimus gavo 8 pogrupiuose. Diplomais už sėkmingą dalyvavimą apdovanoti visi jaunieji šachmatininkai.
Šachmatai – toks sportas, kai prie lentos gali varžytis įvairaus amžiaus sportininkai. Todėl varžybose padėkomis pagerbti: jauniausias dalyvis Ander Volosatov (7 m.) ir vyriausias – Šamil Gainanov (88 m.). Turnyro nugalėtoju tapo ir svečio taurę iškovojo vilnietis Robertas Bubnys. Antroji vieta atiteko Arvydui Baltrūnui iš Panevėžio, trečioji – Raimundui Ivanauskui iš Rokiškio. Pereinamoji Signatarės taurė, dėl kurios gali kovoti tik anykštėnai, atiteko Kęstučiui Lukoševičiui. Antrąją vietą laimėjo Robertas Kemeklis, trečiąją – Skaivė Meškauskienė.
Moksleivių anykštėnų tarpe nepralenkiamas buvo Matas Palionis, antras – Jonas Paulauskas, trečias – Lauris Bakanauskas. Jaunuolių anykštėnų grupėje pirmąją vietą laimėjo Vytenis Sabaliauskas, antrąją – Mikas Parachonko, trečiąją – Tomas Mažvila. Moterų pogrupyje pirma Ugnė Šniuikaitė (Ukmergė), jaunučių pogrupyje – Aidas Jasiulionis (Ukmergė), mergaičių pogrupyje – Rusnė Šošina (Ukmergė), vyresniųjų mokinių pogrupyje – ukmergiškis Normantas Noreika.
Dėkojame varžybų teisėjui Tomui Mažvilai ir VšĮ „Sveikatos oazė“ už įsteigtus prizus.