Dėl nužudymo bus teisiamas anykštėnas menininkas

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir į teismą perduota baudžiamoji byla, kurioje Anykščių rajone gyvenantis 44 metų A. R. kaltinamas tyčiniu nužudymu. Įtariama, kad anykštėnas menininkas gretimo kaimo gyventojui per išgertuves į galvą kirviu sudavė ne mažiau kaip 16 smūgių. 
Þmogžudystė Anykščių rajone, Kurklių seniūnijoje, buvo įvykdyta šiemet, vasario 17 dienos pavakarę. Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, tądien į sodybą, kurioje gyvena keramikas A. R., atėjo gretimame kaime gyvenantis jo bendraamžis. Svečias paprašė leisti jam nusiprausti pirtyje. 
Abu vyrai pirtyje gėrė alkoholinius gėrimus, o vėliau tarp jų kilo konfliktas. A. R. kaltinamas jo metu nužudęs svečią. Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad nužudytajam į galvą kirviu buvo suduota ne mažiau kaip 16 smūgių. Þmogus mirė iškart.  
Sodybos šeimininkas netrukus paskambino savo motinai ir prisipažino nužudęs žmogų, jos paprašė iškviesti policiją, nes pats nepajėgė surinkti numerio.  
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis.  
Pasak prokuroro D. Skrebiškio, A. R. savo kaltę pripažįsta tik iš dalies. Jis neigia tyčia nužudęs pažįstamą ir tvirtina jam sudavęs kelis smūgius gindamasis, nes šis jį užpuolęs ir grasinęs nužudyti. 
Už tyčinį nužudymą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 7 iki 15 metų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.