Dėl mažų vaikų – didelės aistros

Ketvirtadienį vykusiame Anykščių rajono tarybos posėdyje buvo svarstyti 27 klausimai.Vienas iš jų – dėl vaikų globos namų steigimo Anykščiuose Švyturio gatvėje, kur savivaldybė pirks namą. Priimant šį sprendimą buvo daug diskusijų ir nerimauta, koks kontingentas apsigyvens tuose namuose. Socialdemokratas Dainius Žiogelis siūlė atidėti dar mėnesiui šį klausimą, o tarybos narys Alvydas Gervinskas siūlė, jei tai bus narkomanai, Šimonių girioje steigti rezervatą ir aptverti juos su visais kitais narkomanais. Juo labiau, kad vietos gyventojai kreipėsi į tarybos narius, jog nenori vaikų šeimynos kaimynystės, ir surinko 72 parašus.
D. Žiogelis sakė, kad „vietinė bendruomenė nelabai patenkinta“. Klausimą pristačiusi Socialinioparamos skyriaus vedėja Ieva Gražytė aiškino, kad vykdomas europinis projektas, reikia skubėti, ir nelabai suprato, ko gali būti nepatenkinta bendruomenė, kad jų gatvėje atsiras dar viena šeima. Jos teigimu, trejus metus vaikus prižiūrintys darbuotojai bus finansuojami Europos Sąjungos lėšomis. Tarybos narys Arūnas Liogė nurodė, kad administracija padarė klaidą nekomunikuodama su bendruomene. „Šnekėtis reikia su žmonėmis, vis dėlto 72 parašai“, – sakė A. Liogė.
Administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas teigė, kad tai būtų buvę neetiška namo pardavėjo atžvilgiu. „Iš kur mes galėjom žinoti, kad pavyks nusiderėti ir eiti kalbėtis su žmonėmis. Pradinė kaina buvo netinkama, bet pavyko“, – skėstelėjo rankomis R. Blazarėnas.
„Noriu pasakyt kaip tarybos pirmininkas, meras, ar mes bijom vaikų, ar mes negalim ir neturim vaikams padėt? Ko mes bijom? Kad vaikučiai gyvens tarp mūsų? Kokios fobijos čia yra? Čia ne ateiviai, o mūsų Lietuvos piliečiai. Šiandien Konstitucijos diena, o mes bijom mažų Lietuvos piliečių. Siūlau balsuoti“, – sakė Kęstutis Tubis.
D. Žiogelis du kartus klausė, ar galima atidėti šį klausimą. „Mes negalima, neturim laiko, šis klausimas jau išdiskutuotas“, – atsakė I. Gražytė.
Tarybos narys Alvydas Gervinskas klausė, kokie vaikai bus apgyvendinti.„Perkelti iš nepilnamečių kolonijos, nuteisti už kažkokius nusikaltimus, kaip jie bus prižiūrimi, aptverti kažkokia spygliuota viela, apsauga su šunimis, kas juos prižiūrės, ar jie ten vieni bus palikti savarankiškai gyventi? Jei iš tikrųjų tai būtų taip, tai pritarčiau kai kuriems siūlymams įsteigti Šimonių girioje rezervatą ir aptverti juos kartu su visais kitais narkomanais“, – ironizavo A. Gervinskas. „Dėkoju už tokią pastabą, bet tie vaikai yra tėvų globos netekę. Jie tokie patys vaikai, tik gal turintys daugiau sunkumo, mes neturėtume kaip savivaldybės atstovai skleisti neigiamo požiūrio. Tai bus mažamečiai vaikai, jie negyvens vieni, juos prižiūrės“, – sakė I.Gražytė. Neišlaikė šiaip retai pasisakanti jauniausia tarybos narė Gabrielė Griauzdaitė – Patumsienė. „Man gėda klausyt. Artėja rinkimai, nepamiršim į programas įsirašyt, kaip mes mažinsim socialinę atskirtį. Maži vaikai yra kaip mes visi. Ačiū Dievui, mes turėjom šeimą ir galėjom augti šeimoje. Tai gal suteikim galimybę ir šitiems vaikams augti šeimoje“, – sakė G. Griauzdaitė–Patumsienė.
Balsavimo metu tarybos nariai vis dėlto pritarė vaikų globos namų steigimui Švyturio gatvėje. Bus perkamas namas ir jame įkurdinami vaikai su juos prižiūrinčiais socialiniais darbuotojais.
NYKŠČIAI

17 komentarų

 1. paaiškėjo

  Tubiui nusispjauti ant 72 Ažupiečių gyventojų.
  Nieko nedirba rajonui , tik pigiai politikuoja.

 2. Artiste suzinok kur azupieciai

 3. Ar ne per daug visko bijom.Teisingas sprendimas.Aciu merui uz supratima

  • Tai, kad meras nereaguoja į gyventojų parašus įrodo jo egoizmą ir nesveiką įsivaizdavimą apie neklystamumą.

 4. Mane stebina, kad Nefienė, būdama apdovanota mokytoja, dirbdama su vaikais, ateina su parašais, bijo vaikų

 5. Kam pirkti nama kažkur miesto gale, jei galėjo tuos vaikus perkelti į buvusia biblioteka juk dar nepardavė ir nepanašu jog greitai parduos, o kiek lėšų sutaupytu. Tie valdininkai išvis negalvoja

 6. Visi žinom kaip auklėjami ir auginami dabartiniai europiniai nepilnamečiai (prieš nuklydusius beveik nėra jokių tramdymo priemonių) taip, kad užuojauta šalia gyvenantiems kovoje su vėjo malūnais. Nebent paklius pavyzdiniai … bet taip ko gero nebūna 🙂

 7. Šaunulė Gabrielė – geda turėtų būt anykštėnams, kad mažų vaikų bijo.

  • Ažupiečiai

   Supratome, Gabrielės viešinimas ir gyventojų informavimas yra nesvarbus. Galima pakalbėti bet ką ir tapti šaunuole? Negalima tokių, kuriems nusispjauti ant gyventojų, rinkti į tarybą.

 8. Labai gaila tokiu zmoniu, kurie dar taip tebemasto, juk visi mes esme sios zemes vaikai ir mums visiems vienodai saule sviecia, Jei kas atsitinka ne man, o tau, tai lietuviui sirdi glosto. Geda net pagalvoti ka jiems gali sitie vaikai padaryti .

 9. visada pradekite nuo saves, ar jus noretumet salia tokiu kaimynu?

 10. visada pradekite nuo saves, ar jus noretumet salia tokiu kaimynu?

 11. ar tikrai noretume.bet gal as noresiu parduoti savo nama.pirkejas suzinos vaiku namai salia tikrai nepirks mano namo ka gal ne taip

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.