Dėl gripo uždaryta Troškūnų mokykla

Jog šią savaitę pamokos nevyksta Kazio Inčiūros gimnazijoje, „Nykščiams“ patvirtino savivaldybės Švietimo skyriaus darbuotojai. Kad sergamumas peršalimo ligomis pasiekė epideminį lygį, praneša ir Anykščių visuomenės sveikatos centras.
Turimais duomenimis, 4-ąją šių metų savaitę (sausio 23-29 d.) užregistruotas nežymiai didesnis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (toliau – ÛVKTI) sukeltomis ligomis, lyginant su prieš tai buvusia savaite. Anykščių skyriuje užregistruota 154,39 susirgimo atvejai 10 tūkst. gyventojų per savaitę (3-ąją savaitę, t. y. sausio 16-22 d. buvo užregistruota 129,14 atvejų 10 tūkst. gyventojų). Didžiąją sergančių dalį (65 proc.) sudaro vaikai. Į Anykščių rajono savivaldybės ligoninę per 4 šių metų savaites dėl gripo nesikreipė ir nebuvo paguldytas nei vienas rajono gyventojas.
Utenos apskrityje didžiausias sergamumas gripu ir ÛVKTI 4-ąją savaitę užregistruotas Visagino mieste – 211,87 susirgimo atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o mažiausias Utenos rajone – 48,6 susirgimo atvejai 10 tūkst. gyventojų per savaitę. Bendras Utenos apskrities sergamumo rodiklis yra 122,91 susirgimo atvejai 10 tūkst. gyventojų per savaitę.
Gripo epidemija paskelbta jau beveik trečdalyje Lietuvos – 19-oje ir 60 savivaldybių.
Daugiausiai dėl ligos protrūkio ugdymo procesą sustabdžiusių mokyklų yra Kėdainių rajone – 16 iš 19 ir Jonavos rajone – 11 iš 20. Visagine pamokos nevyksta visose penkiose bendrojo ugdymo mokyklose.
Numatoma, kad daugumoje mokyklų ugdymo procesas bus atnaujintas nuo pirmadienio.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.