Deklaracijos – dalis socialdemokratų gyvena mokesčių rojuje

VRK puslapyje peržvelgiant kandidatų į rajono tarybą 2017 metų deklaracijas netikėtai paaiškėjo, kad labai menkas pajamas gauna vienas iš Lietuvos socialdemokratų partijos Anykščių skyriaus kertinių asmenų – buvęs Anykščių vicemeras Donatas Krikštaponis.

2017 metais socialdemokratas D. Krikštaponis deklaravo 965 eurus pajamų, ir sumokėjo… 0 eurų mokesčių. Mažiau už jį tarp socialdemokratų kandidatų deklaravo tik Vytautas Pimpička – 170 eurų ir 0 eurų mokesčių.
Šios partijos lyderis ir kandidatas į merus Dainius Žiogelis deklaravo gavęs 23 713 eurų pajamų ir sumokėjęs 2 298 eurus mokesčių.
Partijos sąraše nėra asmenų, kurie deklaravo, kad negavo pajamų. Tiesa, yra tų, kurie sumokėjo labai mažai mokesčių. Sakykim, buvęs administracijos direktorius Vilius Juodelis gavo 94 668 eurus, sumokėjo vos 3127 eurus mokesčių. Kandidatas Paulius Leščinskas deklaravo gavęs 100 307 eurus, o sumokėjo… 516 eurų mokesčių. Lina Černiauskienė gavo 25 976 eurus pajamų, sumokėjo 107 eurus mokesčių, Simona Tubienė ir Nerijus Tubis deklaravo, gavę po 5093 pajamų, ir sumokėję po 58 eurus mokesčių.
Dar keli socialdemokratai deklaravo gavę per tūkstantį  eurų, bet jų sumokėti mokesčiai, žinoma, taip pat buvo lygūs nuliui.
Akivaizdu, kad Lietuvos socialdemokratų partijos šūkis „Visiems teisingi mokesčiai“ ir siekis sukurti gerovės valstybę daliai Anykščių socialdemokratų visai neaktualūs, jie jau gyvena mokestiniame rojuje.

Linas BITVINSKAS

11 Komentarai

 1. Elementaru,

  pencijos ar pašalpos neapmokestinamos, jos neįsiskaičiuoja į deklaruojamas VMĮ pajamas. Ūkininkams pajamų mokestis mokamas nuo pelno, o ne nuo visų ūkio pajamų, nors pajamų deklaracijose kvailokai atrodo, bet reikia deklaruoti ūkio pajamas, bet nereikia deklaruoti ūkio išlaidų, bet deklaruoji ir sumoki pajamų (nuo pelno) mokestį. Tad tik rašantysis tokius straipsnius yra negramatnas, gal niekada nepildęs VMĮ deklaracijų, nežino elementarių dalykų, o burbiliukus vandes stiklinėje pučia. Dėl ūkininkų, tai iš vis reikia džiaugtis, kad po dviejų tokių ekstremalių klimatinių metų, išvis dirbo pelningai ir nors kokį mokestį nuo pelno sumokėjo.

 2. Ei, rašytojui,

  tu gal neieškok mokesčių iš Jakubavos šeimynos globėjų jaunųjų Tubių, jie tavo gyvenime nesutvarkytos Lietuvos sistemos našlaičius vaikus globoja ir augina, gal kokį dėsėtką iš vargo liūno traukia. Tu geriau parašinėk apie bendrapavardį, nušalintą nuo lovio STT, tu jo deklaracijas ir turtus paanalizuok, paklausk, kaip privačius medžioklės plotus kūrė, kiek mokesčių primokėjo. Paklausk, kaip komiteto obščiaką susimetė laisva valia susibūrę darbščios ir nevagiančios bitės….

 3. ju tisslas ir yra ,ten pralobti,negalvokit kad sotus alkana atjaus

 4. Gražu, artai reikš, kad visi mokės vienodus mokesčius išskyrus šią partiją?

 5. Korupcija aiški

  Meras laikinai sulaikytas tuoj po galimos nusikalstamos veikos padarymo, taip nutraukiant galimai daromas apysunkes korupcines nusikalstamas veikas ir sustabdant galimą neteisėtą įtaką savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams bei didelės žalos darymą viešiesiems interesams“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Panevėžyje sakė STT Panevėžio valdybos viršininkas Žydrūnas Krampalcas.

 6. Jei turit mokesčių reformos pertvarką eikit į seimą. Žmonės dirbdami ir gyvendami jau sumoka krūvas mokesčių, kurie nebūtinai turi atsispindėti deklaracijose. Gyvenkit iš pašalpų, pašalpininkai – Ir gerkit dūmais kontrabandą!

 7. Tai jau sunkus kriminaliniai nusikaltimai ir atrodo fntt tures darbo.

 8. Tobulai supuvusi valstybinė mokestinė sistema, kur mažai uždirbantys moka dvigubai daugiau nei šimtus tūkstančių uždirbantys.

 9. kai zinai paprasta

  Uz sita tikrai nebalsuosiu, ir kitus kurie panasiai mala SH

 10. O kaip Donato kaimo turizmas. Matyt nedeklaravo visai pajamų. Juk per savaitgali vasarą tiek uzdirba, kiek čia per metus deklaruoja.

 11. Pasidomek ka renki.
  Kandidatustatistika.lt

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.