Deganti žolė – didžiulis rūpestis ugniagesiams

Anykščių rajone atvirose teritorijose 2014 m kilo 151 gaisras, 2015 – 120 gaisrų 2016 – 122 gaisrai, 2017 – 73, iki 2018 m balandžio 1 d. kilo 51 gaisras. Nors pavasarinių orų sausasis periodas eina į pabaigą, pernykštės sausos žolės gaisrai dar nesibaigia. Yra žinoma, kad tokie gaisrai kyla dėl gyventojų neatsakingo elgesio, kuomet atliekant švarinimo darbus savo ūkiuose ar sodybose yra deginama sausa žolė.

Jos deginimas yra draudžiamas, kadangi tai yra pavojinga tiek aplinkai, tiek žmogui. Ugnis gali išplisti į miškus, pievas, durpynus, tačiau svarbiausia, kad atviroje teritorijoje plintanti ugnis dažnai pasiekia ir sunaikina gyvenamuosius pastatus bei kitą žmonių turtą.

Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai džiaugiasi, kad jų įdėtos pastangos į prevencinį – agitacinį darbą, jau kelinti metai duoda rezultatų. Valdyboje vykdomos įvairios akcijos, kurių metu ugniagesiai gelbėtojai bei Valstybinės priešgaisrinės priežiūros darbuotojai intensyviai bendrauja su rajonų gyventojais, seniūnijų bendruomenėmis, švietimo įstaigomis aiškindami apie saugų elgesį su ugnimi.

Nepaisant ugniagesių gelbėtojų dedamų pastangų, vis dar pasitaiko pavasarinių gaisrų, kurių metu nudega dideli plotai pievų, miškų. Šie gaisrai, kyla, kuomet sausą pernykštę žolę žemių savininkai ar naudotojai uždega tyčia, manydami, kad žalia žolė nudegusiuose pievų plotuose greičiau sudygs, o vasaros metu ją bus lengviau nušienauti. Tačiau žmonės nesusimąsto, kad liepsna per degančią sausą žolę plinta itin greitai ir ją suvaldyti paprastai būna labai sunku. Kartais pasitaiko atvejų, kai tokiuose gaisruose žūsta ir patys gaisrą sukėlę ar jį gesinti bandę žmonės.

Pastebėjus degančios žolės plotus, būtina kuo skubiau informuoti tarnybas bendruoju pagalbos numeriu 112. Laiku iškviesta pagalba gali padėti išgelbėti šimtus hektarų degančios žolės arba šalia stovinčius pastatus. Pamačius degančius nedidelius, neaukštos žolės plotus, galima patiems mėginti užgesinti ugnį, žolę užplakant medžių šakomis, kastuvu ar kitomis priemonėmis, užpilant vandeniu ar žemėmis, užtrypiant kojomis. Gesinant degančios žolės plotus, negalima artintis prie liepsnos prieš vėją.

NYKŠČIAI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.