Daugiau nei pusė miršta dėl nesveiko gyvenimo būdo

Pirmą kartą Lietuvoje sudarytas Širdies ir kraujagyslių ligų sergamumo bei mirtingumo žemėlapis parodė, jog anykštėnai – šios blogos statistikos vieni iš lyderių. Lapkričio mėnesį tokia mirties priežastis konstatuota  23-ims rajono gyventojams.
Þemėlapio sudarytojai sako, jog net 56 proc. 45-64 metų šalies gyventojų miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Anykščių rajone kaip ir dar keliose savivaldybėse situacija labai prasta. Per metus dėl to anapiln kasmet iškeliauja daugiau nei 200 gyventojų. Aplinkui panaši padėtis tik Ignalinoje ir Pasvalyje.
Skelbiama, jog širdies ir kraujagyslių ligos – pati dažniausia mirties priežastis tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų, tačiau pastarosios atsakingiau tikrinasi sveikatą ir jų rezultatai kiek geresni.
Anykščių rajone per lapkričio mėnesį sudaryti 38 mirties įrašai. Mirė 18 vyrų ir 20 moterų. Mirusių vyrų amžiaus vidurkis – 77,7 metai, moterų – 82,9. Vyriausias vyras mirė sulaukęs 95 metų, o vyriausia moteris – 97. Jauniausias vyras mirė turėdamas 39 metus, o jauniausia moteris – 59.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.