Daugiabučių gyventojams šilumos kaina kyla nenumaldomai

Anykštėnai su nerimu laukia šių metų šildymo sezono. UAB „Anykščių šiluma“ savo internetiniame puslapyje jau paskelbė spalio mėnesio šilumos kainą.

Šilumos kaina 2022 m. gegužės mėnesį be PVM buvo 7,76 ct/kWh.

Gyventojams su 9 proc. PVM mokesčiu – 8,46 ct/kWh, juridiniams asmenims su 21 proc. PVM mokesčiu – 9,39 ct/kWh.

Karšto vandens kaina gyventojams daugiabučiuose be PVM– 8,26  Eur/m, su PVM – 9,00 Eur/m3

Spalio mėnesį šilumos ir karšto vandens kainos pakilo bene ketvirtadaliu.

Šilumos kaina 2022 m. spalio mėnesį be PVM – 13,10 ct/kWh.

Gyventojams su 9 proc. PVM mokesčiu – 14,28 ct/kWh, juridiniams asmenims su 21 proc. PVM mokesčiu – 15,85 ct/kWh.

Karšto vandens kaina gyventojams daugiabučiuose su PVM – 12,24 Eur/m3

„Nykščiai“ klausė UAB „Anykščių šiluma“ direktoriaus Dainiaus Šiaučiulio, kokios šių metų šildymo sezono kainų prognozės ir kodėl taip kardinaliai skiriasi gegužės ir spalio mėnesių šildymo kainos?

„Į spalio mėnesio šildymo kainą jau priskaičiuojama rugpjūčio mėnesio pirkto biokuro ir dujų kaina žiemos šildymo sezonui.  Šiuo metu dujų kaina lig tai stabilizavosi ir sustojo ties 200 už megavatvalandę. Skiedrų kaina dar nestabili, ji vis kyla. Lapkričio mėnesiui prognozuojame panašią šildymo kainą, kaip ir  spaliui. Visuose šalies rajonuose situacija neprognozuojama, šildymo kainos kyla.

Vyriausybė planuoja šildymui panaikinti 9 proc. PVM, tad šildymo kaina šiek tiek atpigtų“, – kalbėjo įmonės direktorius.

Paklaustas, ar nebus taip, kad pabrangus šildymui, padaugės įsiskolinusių gyventojų, direktorius sakė, kad tokios rizikos yra.

„Yra paleistas kompensavimo mechanizmas, kuris šiek tiek situaciją sureguliuos. Sunkiai finansiškai besiverčiantiems gyventojams reikia susitvarkyti savo piniginius reikalus, kreiptis kompensacijų. Tiems, kuriems įstatymiškai kompensacijos nepriklauso, tačiau jiems problematiška susimokėti sąskaitas, mes visada galime sudaryti lankstų mokėjimo grafiką. Tereikia su mūsų įmone pasirašyti mokėjimo grafiką, gyventojas gali mokėti už šildymą visus metus. Svarbiausia po kažkiek mokėti, kad gyventojas nepapultų į skolininkų sąrašą ir jam netektų turėti reikalų su antstoliais“, – aiškino D. Šiaučiulis.

Dalina RUPINSKIENĖ

Vienas komentaras

  1. dvigubai jau dabar. Ar dar kas palaikote šitą nevykėlių vyriausybę su jos partijomis?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.