Daugelį problemų išsisprendžia pačios bendruomenės

Policijos atstovas Valdas Palionis sako, jog į Anykščių rajono ugdymo įstaigas pareigūnai kviečiami retai, nors negražių dalykų netrūksta. Ir vakar į „Nykščių“ redakcija kreipėsi A. Vienuolio progimnazijos darbuotoja, kuri paprašė padėti išsiaiškinti, kieno kalnų dviratis jau keletą mėnesių yra saugomas mokyklos rūsio patalpose.
Be apynaujės susisiekimo priemonės progimnazijoje – kalnas paliktų drabužių, ir įvairiausių daiktų, kurie kaupiasi metai iš metų, o ieškančiųjų jų neatsiranda.
Įstaigos ūkvedė Staselė prašo dviračio savininką kaip įmanoma greičiau jį pasiimti, tačiau įspėja, jog atiduos tik tikrajam šeimininkui.
„Gal ir vogtą daiktą saugome, bet turiu vilties, kad kažkas pamiršo ir žiemą neieško. Būtų gerai, kad kreiptųsi tas, kam jis priklauso. O dėl kitų paliktų įvairiausių daiktų, tai beveik nebėra vilties, kad atsišauks savininkai -niekas iš vaikų neprisipažįsta“, – teigė mokyklos darbuotoja.
Kad moksleivių tėvai kiek per daug lepina savo atžalas pripažįsta ir V. Palionis, kurio teigimu, dažnai vien dėl vaikų įgeidžių priperka jiems visiškai nereikalingų daiktų, kuriais siekiama tik pasipuikuoti prieš draugus. Paskutinis atvejis, kai buvo pranešta policijai, A. Vienuolio progimnazijoje įvyko maždaug prieš mėnesį – iš vieno dešimtmečio buvo pavogtas 180 Eur vertės išmanusis telefonas.
„Nesikreipia taip tankiai iš karto, kai tik kas nors įvyksta. Mokyklos pačios stengiasi išsiaiškinti įvairius įvykius ir tik kai nebeišeina, prašo pagalbos“, – teigė V. Palionis
Bene labiausiai pareigūnui į atmintį įsirėžęs pastarųjų metų ugdymo įstaigoje padarytas nusikaltimas – Aulelių vaikų globos namuose pavogtas mikroautobusiukas. Tada transporto priemonė rasta netoli Troškūnų apvirtusi griovyje. Paaiškėjo, jog nusikaltimą įvykdė du nepilnamečiai globotiniai.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.