Daugėja sergančiųjų tuberkulioze

Pavojinga liga labiausiai išplito tarp kaime gyvenančių vyrų. Situaciją aptarė Anykščių rajono sveikatos priežiūros įstaigų vadovai.
Paskutiniai duomenys rodo, jog sergamumo tuberkulioze (TB) rodiklis Anykščių rajone 10 000 gyventojų – 8. Ir jis yra daugiau nei perpus didesnis nei šalyje bei beveik tris kartus didesnis nei apskrityje.    2011 m. užregistruota tik 4 nauji TB atvejai, 2012 m. –  9, 2013 m. – 8, 2014 m. – 8, o 2015 m. užregistruota 20 naujų TB atvejų. Sirgo 16 vyrų ir 4 moterys, 9 miesto ir 11 kaimo gyventojų. 2015 m. sirgo 11 darbingo amžiaus asmenų, tačiau tik 4 iš jų dirbantys, 6 – pensinio amžiaus, 1 – neįgalus, 1 – moksleivė, 1 – studentė. Visi susirgę asmenys gydyti ligoninėje.
„Seniūnų ir rajono gyventojų buvau informuotas apie rajone tvyrančias slogias nuotaikas. Užsikrėtusių tuberkulioze daugėja, jų gydymas ar net prašymas pasitikrinti kartais tampa tiesiog neįmanomas dėl jų pasirinkto gyvenimo būdo. Nepaisant šių trukdžių, dėsiu visas pastangas, kad problema būtų sprendžiama nedelsiant: rajono biudžete bus numatytos papildomos lėšos nedraustų rajono gyventojų, galimai ar jau sergančių tuberkulioze, apžiūrai ir gydymui. Tai – būtinos priemonės, kurios padės ne tik sergantiems, bet ir sveikiems rajono gyventojams“, – sakė meras Kęstutis Tubis.
Mero prašymu pasitarimo metu aptartas ne tik galimai užsikrėtusių TB asmenų patikrinimas, ligonių gydymas, bet ir prevencinės priemonės. Anykščių rajono sveikatos priežiūros įstaigos nutarė dar glaudžiau bendradarbiauti dėl galimai užsikrėtusių ir jau sergančių TB Anykščių rajono gyventojų gydymo, prevencinių priemonių taikymo. Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pažadėjo organizuoti seminarus, kurių metu gyventojams būtų papasakota apie užsikrėtimo TB tikimybę ir apsaugos priemones, Nacionalinio sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Anykščių skyrius – organizuoti mokymus seniūnijų ir socialiniams darbuotojams, policijos pareigūnams.
Gyventojams rekomenduojama:
1. Profilaktiškai pasitikrinti dėl TB prieš pradedant dirbti ir kasmet darbuotojams, dirbantiems maisto gamyboje, sveikatos priežiūros, vaikų mokymo ir auklėjimo bei paslaugų teikimo gyventojams srityse;
2. Nuolat stiprinti imunitetą, sveikai maitintis, laikytis reguliaraus darbo ir poilsio režimo, vėdinti ir valyti patalpas;
3. Karščiuojant, krentant svoriui, atsiradus silpnumui, pradėjus kosėti, prakaituoti, nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją, kuris atliks reikiamus tyrimus, nustatys diagnozę ir paskirs tinkamą gydymą.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.