„Darbų yra, tik dirbančiųjų mažai“

„Nykščių“ redakcijoje viešėjęs mero patarėjas Dominykas Tutkus tikisi, kad vis daugiau jaunuolių, baigę mokslus kituose miestuose, pradės grįžti į Anykščius. Mero patarėjo manymu, kraštas tampa patraukliu gyventi ir dirbti.
Užaugęs Vilniuje, tačiau anykštietiškų šaknų turintis bei savo ateitį su Anykščiais siejantis vyras teigia, kad jeigu bent 20 – 30 proc. jaunų žmonių parvažiuotų atgal, tikrai būtų kuo džiaugtis. Paklaustas, o ką gi čia veikti, jei patrauklių darbo pasiūlymų beveik nėra, pašnekovas sakė, kad šiuolaikinis jaunimas tikrai nestokoja kūrybiškumo, steigia verslus ir įdarbina kitus.
"Darbų yra, tik dirbančiųjų mažai. Nereikia norėti visko iš karto. Taip, čia yra Anykščiai ir atlyginimo tau gal neduos iš pradžių didelio, bet atspirties tašką atvažiavęs tikrai gali rasti. Tą praktiką aš ir pats esu praėjęs, kai tik atvykau. Taip pat turiu nemažai pažįstamų, kurie atvažiavo ir pradėjo dirbti arba susikūrė sau darbo vietas. Ir visi gyvena, ir visiems viskas sekasi, ir visiems viskas gerai. Kai nori. Kai nenori, va tada jau sunkiau. Tu esi prikaustytas prie tų Anykščių, galbūt, neišėjo pabėgti…  Prasideda savotiškas maištas – aš čia nedirbsiu, nes manęs nevertina ir man nemoka. Ir gaunasi tokia užburta karuselė. Tikriausiai, tame yra ir dalis tiesos, bet tie kas nori, puikiausiai čia dirba, gyvena bei nemato problemų. Jie susikuria sau tokias sąlygas, kad gali dirbti iš namų ar nuo suoliuko prie upės. Dabar technologijos leidžia viską." – kalbėjo D. Tutkus.
Daugiau minčių apie gyvenimą ir darbus Anykščiuose išgirsite per radijo stotį „Nykščiai FM“ šiandien, 16-tą valandą. Laidos „Savaitės aktualijos“ vedėja Irma Laurinavičiūtė be D. Tutkaus kalbins ir plaukų  stilistą Donatą Krasauską.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.