Darbo birža siūlo naujas priemones

Gegužės 1 d. Utenos teritorinės darbo biržos Anykščių skyriuje buvo registruoti 1667 bedarbiai, nedarbo lygis siekė 11,4 proc. Nuo metų pradžios nedarbas sumažėjo 0,5 proc. punkto. Per keturis mėnesius registruoti 677 bedarbiai arba dešimčia  mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Į darbo rinką padėta sugrįžti 22 proc. klientų.

Darbo birža šiuo metu vykdo tris ESF lėšomis finansuojamus projektus. Pirmenybė teikiama vyresniems kaip 55 metai, ilgalaikiams bedarbiams ir jaunimui iki 29 metų amžiaus.

Darbo birža kviečia ieškančius darbo asmenis ir darbdavius naudotis dar gana naujomis darbo biržos paslaugomis: stažuote, pameistryste, neformaliojo švietimo ir savišvietos būdu kompetencijų pripažinimu.

Bedarbis, turintis atitinkamą profesinę kvalifikaciją arba neformaliojo suaugusiųjų švietimo būdu įgytą kompetenciją, ne mažiau kaip 6 mėn. iš eilės nedirbęs pagal turimą kvalifikaciją ar kompetenciją, gali  iki 6 mėn. dalyvauti stažuotėje. Šios priemonės tikslas – kaip neatlygintinas darbo praktikos laikotarpis,  kelti, atkurti ar tobulinti asmens darbo įgūdžius ar profesinę kvalifikaciją. Per visą stažuotės laikotarpį kartą per mėnesį mokama stipendija, atsižvelgiant į stažavimosi valandas. Įgyti kvalifikaciją ar kompetenciją galima pameistrystės būdu. Įdarbinimas pagal pameistrystės darbo sutartį yra profesinio mokymo organizavimo forma, kai profesinis mokymas vykdomas pas darbdavį, kuris su asmeniu sudaro pameistrystės darbo sutartį, o teorinis profesinis mokymas gali būti vykdomas pas darbdavį arba profesinio mokymo teikėją.

Dar viena nauja priemonė – neformaliojo švietimo ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų pripažinimas. Bedarbis, turintis neformaliuoju ir savišvietos būdu įgytų žinių, įgūdžių, kompetencijų, gebėjimų, kurie galėtų būti įvertinti ir pripažinti išduodant atitinkamos profesinės kvalifikacijos diplomą arba kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą, jeigu to reikia bedarbiui įsidarbinti į laisvą darbo vietą ar pradėti dirbti savarankiškai.

NYKŠČIAI

9 Komentarai

 1. Vežkit į Vilnių ten labai trūksta darbuotojų, net iš užsienio samdo ir moka per tūkstantį

 2. kiek gi euru ta stipendija ? Ir kaip cia gaunas ar tai visi dabar bus jurgeliais meistreliais, o jei zmogus nera visu galu meistras ir ne jam tos pameistrystes ?

 3. To tai.. Nei kaip ir kas iš karto apie pinigus ,tai toks ir darbuotojas iš taves 😀 tik pinigai galvoje “DD

  • koks ir kur darbuotojas is manes as pats gerai zinau, deja darbo birza mano profiliui neturi ko pasiulyti apart tik buti meistreliu, kur visai neturiu sugebejimu, o ir mokausi ne tam. O apie pinigus reikia pirmiausia kalbeti, nes tai jau yra darbo santykiai, ar tikites surasti baudziauninku kurie tik uz dyka viska daro ir is sventos manos mokescius moka ?

 4. Skaiciai vis tie patys apie 2000 bedarbiu. Ko jie i Norvegija, Airija, Vokietija nevaziuoja ? Dirbtu uzsidirbtu ir galetu cia vel grize namus, masinas nusipirkt, remontus pasidaryt ir dar pakeliaut. O ne centus skaiciuot.

  • Nu tai ir pasiulyk kaimynams pazystamiems patarpininkauti, padeti Norge isisavinti..
   Ar maloniau grizus is Norges retsykiais vasara per savo auto langeli iskisti savo seksova mordike su kramtoske prie kokio ezerioko ir pavaizduot kieta bica su namais su automobiliais. Na ta kuriam silciau bus ant sesiu lentu juos pasikloti, nes jo gyvenimas “KIETESNIS” 🙂

 5. Nuo 50 metu bedsrbis bus paklausus jei dardaviu sunazinus 50procentu mokesciu nastos

 6. darbo birža siuntinėja vos ne pensininkus į laisvas darbo vietas, darbdaviai tik juokiasi, kam jiems tokie seniai reikalingi o kodėl jaunų nesiunčia ,užsiiminėja kvailais mokymais, kad tik europinius pinigus panaudot.Jeigu tiek laisvų darbo vietų, tai pasakykit,ką galvoja 30-40metų žmonės, dar 25 metus stovėt darbo biržoj. Gal lengviau gyvent iš pašalpų sau bim-bam kur noriu einu, negu dirbti.

  • Ar galima butu konkreciai suzinoti kas tokie su isvystytu humoro jausmu verslininkai kuriems taip linksma is tu pensininku..
   Kartu pasijuoktume…. Anyksciai is ties garseja labai auksto intelekto inovacinio verslo atstovais , tai gal galite supazindinti su ju verslais?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.