Dalinkimės, juk pasidalinti taip gera

„Vaikų svajonės“: projektas baigėsi, gerumas tęsiasi
Naujasis „Vaikų svajonių“ projektas, skirtas praskaidrinti Vaikų dienos centrus (VDC) visoje Lietuvoje lankančių vaikų laiką po pamokų baigėsi. Projekto organizatoriai džiaugiasi pirmosios iniciatyvos sėkme ir ragina nesustoti – nors oficialiai projektas „atostogauja“ iki kitų metų, Vaikų dienos centrams reikalingus daiktus asmeniškai dovanoti galima visus metus.

Anykščių rajono socialinių paslaugų centre įkurtas Vaikų dienos centras, veikia Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centras bei Raguvėlės vaikų dienos centras, kuriuos lanko gausus būrys jaunųjų anykštėnų.   Pasidalinkime su jais daiktais, kurie mums nebereikalingi, pradžiuginkime stokojančius dovanomis.

Geriausia dovana – laikas kartu
Pasak „Vaikų svajonių“ įkūrėjo ir naujojo projekto iniciatoriaus Juliaus Gregorausko, pirmasis, vien VDC skirtas projektas, neprisvilo: „Sulaukėme daugiau nei 1000 vaikų laisvalaikiui praturtinti skirtų dovanų. Daugiausia tai knygos, piešimo reikmenys, stalo žaidimai ir dėlionės, tačiau žmonės VDC dovanojo ir taip jiems reikalingą sporto inventorių, kompiuterius ir planšetes. Tikiu, kad šį projektą lydės „Vaikų svajonių“ sėkmė – juk prieš aštuonerius metus startavome su 300 svajonių, o šiemet jų išpildėme beveik 18 tūkstančių!”
Šio projekto metu daugiausia dovanų Vaikų dienos centrams pristatyta asmeniškai. „Reikalingais daiktais tiek VDC personalas, tiek vaikai tikrai labai džiaugiasi, tačiau jokia dovana neprilygs laikui, kurį dovanotojas praleidžia kartu su jais: žaidžia, kalbasi, bendrauja. Vaikų dienos centrai skirti ne tik vaikų įgūdžiams lavinti ar tiesiog turiningai praleisti laiką po pamokų – juose ugdomi ir socialiniai vaikų įgūdžiai. Kuo daugiau jie bendrauja – tiek tarpusavyje, tiek su aplankyti užsukusiais svečiais – tuo atviriau ir drąsiau žvelgia į už VDC sienų verdantį pasaulį,“ – pasakoja  J. Gregorauskas.

Projektas nesibaigia
Projekto pradžioje VDC reikalingi daiktai buvo suskirstyti į 9 kategorijas: knygos, stalo žaidimai, dėlionės, sporto inventorius, paspirtukai, riedlentės, piešimo reikmenys, išmanieji įrenginiai ir kompiuteriai. Tačiau projekto organizatoriai sulaukė ir kitokių dovanų – stalų, kėdžių ar sintezatorių, Vaikų dienos centrai džiaugiasi visomis dovanomis. Juolab kad turiningam laisvalaikiui reikalingos įrangos nuolat trūksta – kai kuriuose VDC viena knyga ar dėlione dalijasi 30 vaikų. Tad kol projektas „atostogaus“ kviečiame jį pratęsti patiems – projekto puslapyje vis dar veikia VDC žemėlapis su reikalingomis dovanomis. Vienintelis skirtumas, kad jas reikėtų pristatyti patiems.

NYKŠČIAI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.