Dainius Žąsinas Olandijoje atstovavo anykštėnams (video)

Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose vyko lietuvių rašytojų bei dailininkų kūrybą vienijantis renginys „Kūrybos galerija“. Dalyvavo ir Olandijoje jau dešimtmetį dirbantis anykštėnas Dainius Žąsinas.
Susirinkusius lietuvius pasveikino ambasadorius Vidmantas Purlys ir renginio iniciatorė rašytoja Rasa Sagė. Pasak rašytojos Rasos Sagės, šis renginys skirtas suburti Nyderlanduose gyvenančių kūrybiškų žmonių bendruomenę. Olandijos lietuviai demonstravo savo dailės ir fotografijos darbus, pristatė knygas, dalinosi gyvu žodžiu.

Anykštėnas Dainius Žąsinas „Nykščiams“ sakė, kad popietėje skaitė tris savo kūrybos eilėraščius. Festivalio „Tas jaudulio pilnas rugsėjis“ sumanytojas poetas D. Žąsinas, kaip pažymi  rengėjai,  skaitydamas eilėraštį apie sudegusią Paryžiaus katedrą ne vienam suvirpino širdį. Renginio pabaigoje ambasadorius Vidmantas Purlys visus pakvietė į diskusiją. Diskusijoje buvo pabrėžiama lietuviškumo, lietuvių kalbos išlaikymo svarba.

D.Žąsinas toliau aktyviai darbuojasi lietuvybės išsaugojime – gruodžio 1 dieną šv. Mišių metu, kurių aukoti atskrido kun. Gabrielius Satkauskas iš Lietuvos  Sint-Urbanuskerk bažnyčioje, esančioje Amsterdamo priemiestyje, jis skaitė ištraukas iš Biblijos (video medžiaga iš Sint-Urbanuskerk bažnyčios).

Linas BITVINSKAS

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.