Daiktų dalinimosi platforma Menitreba.eu suveda į Lietuvą atvykusius ukrainiečius su galinčiais jiems padėti lietuviais

Informacinių technologijų specialistai sukūrė nemokamą platformą, kuri padeda suvesti Lietuvoje apsigyvenusius nuo karo nukentėjusius ukrainiečius su galinčiais jiems padėti lietuviais.

Menitreba.eu platforma, kurios pavadinimas ukrainiečių kalba reiškia „Man reikia“ sukurta tam, kad pirmus žingsnius Lietuvoje žengiantys Ukrainos gyventojai galėtų greičiau ir paprasčiau gauti jiems reikalingus daiktus.

Prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje informacinių technologijų specialistai patys ėmėsi įvairiais būdais padėti nukentėjusiems ir nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Viena iš iniciatyvų – buvo sukurta Meniteba.eu platforma.

Mums, kaip ir visiems buvo didelis šokas, kai prasidėjo karo veiksmai Ukrainoje. Visi ieškojome būdų, kaip padėti nuo karo kenčiantiems žmonėms. Matėme, kad ir Lietuvoje daugėja nuo karo prieglobsčio ieškančių ukrainiečių, kurie į mūsų šalį atkeliavo be jokių daiktų. Kai kuriuos daiktus žmonės turėjo palikti tiesiog autobusų stotyse, kai kurie iš namų išbėgo tik su dokumentais ir vaikais. Todėl gimė idėja suvesti ukrainiečius su žmonėmis, kurie gali jiems padėti. Platformoje Menitreba.eu ukrainiečiai, kurie bando kurtis naujuose namuose ir pradėti naują gyvenimą Lietuvoje, gali paskelbti skelbimą apie jiems reikalingus daiktus. Tuo metu žmonės, kurie gali padėti, gali imtis kurio nors prašymo išpildymo“, – teigia vienas iš idėjos autorių Jokūbas Drazdas.

Jis pastebi, kad nevyriausybinės organizacijos dažniausiai pasirūpina, kad prieglobsčio prašantys ukrainiečiai gautų laikinus namus, maisto, būtiniausių higienos reikmenų, tačiau įsikūrimui ką tik į nepažįstamą valstybę atvykusiems žmonėms to nepakanka.  

„Šiuo metu žmonės labai aktyviai padeda atvykusiems į šalį ukrainiečiams. Visgi nevyriausybinės organizacijos negali suteikti visko, ko reikia kiekvienam atvykusiam asmeniui ar šeimai. Kažkam galbūt reikia vaikiško vežimėlio, virdulio, konkretaus dydžio vaikiškų batų ar striukės. O pagalbos prašymai, parašyti „Facebook“ ar „Telegam“ grupėse greitai pasimeta. Visi savo namuose turime nenaudojamų daiktų. Kažkieno nenaudojamas vaikiškas vežimėlis gali tapti labai didele pagalba ukrainiečių šeimai. Todėl ši platforma yra skirta suvesti žmones, kuriems reikalingi labai konkretūs daiktai su žmonėmis, kurie gali juos padovanoti“, – sako Jokūbas Drazdas.

Menitreba.eu platformoje jau yra registruotas ne vienas prašymas padovanoti daiktus.

Lilijos vardu prisistačiusi ir savo skelbimą Menitreba.eu platformoje užsiregistravusi moteris prašo drabužių džiovintuvo, indų, patalynės.

Kita moteris prašo plaukų kirpimo mašinėlės, drabužių 7 metų berniukui ir S dydžio drabužių mergaitei.

Gauti kontaktus žmonių, kuriems reikalinga pagalba, gali tik platformoje užsiregistravę asmenys. Taip pat tik užsiregistravę asmenys gali skelbti skelbimus. Pagrindinis dėmesys platformoje yra skiriamas Lietuvoje apsigyvenusiems ukrainiečiam, kuriems reikia pagalbos daiktais. Poreikiai labai įvairūs: nuo vaikiškų drabužėlių iki nešiojamojo kompiuterio ar dviračio. Norintys padėti, gali perskaityti užklausų kanalą ir atsakyti į konkrečius skelbimus.

Platformos kūrėjai teigia, kad jiems svarbus ir žmonių saugumas, todėl ukrainiečiams, kurie tariasi atsiimti daiktus, siūlo tai daryti viešose vietose, kuriose yra žmonių. Tokia rekomendacija yra pateikiama svetainės dialogo lange. Taip pat reaguojama ir į skundus.

Šiuo metu platforma pritaikoma, kad ja galėtų naudotis ir kitose valstybėse esantys ir ieškantys pagalbos daiktais ukrainiečiai bei jiems galintys padėti tų šalių gyventojai.

Daugiau informacijos:

UAB „Acrux cyber service“
Jokūbas Drazdas

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.