D. Vaičiūnas: „Ligoninių reorganizacija – visos komandos darbas“

Pagrindinės Anykščių rajono gydymo įstaigos po Naujųjų – kiek kitokios. Tuo tarpu kai kurių reformos vykdytojų metų pabaigoje laukė dar didesni sukrėtimai.
Iki praėjusio pirmadienio, kai Troškūnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė tapo pavaldi Anykščių savivaldybės ligoninei, pastarojoje dirbo 230 apdraustų darbuotojų, o Pirminės sveikatos priežiūros centre – 173. Dabar vienoje įstaigoje sumažėjo 27-iais apdraustaisiais, o kitoje 25-iais padaugėjo. Vienų iš didžiausių ankstesnės valdžios nuveiktų darbų postą išsaugojęs Darbo partijos atstovas Donaldas Vaičiūnas linkęs laikyti būtent minėtą pertvarką.
“Pasiekimas, prie kurio ir aš asmeniškai prisidėjau, tai Troškūnų slaugos ligoninės sėkmingas prijungimas prie Anykščių. Tai tokie darbai yra labai matomi ir reikšmingi žmonėms. Kiti – gal mažiau pastebimi, tačiau jų buvo daug. Be to, reikia suprasti, kad mero patarėjas nėra administracijos vadovas”, – mintimis dalinosi D. Vaičiūnas.
 
Paklaustas, kaip pavyko perkalbėti ir įtikinti tokį žingsnį padaryti direktorę Zitą Neniškienę, patarėjas teigė, jog to net neprireikė, nes vadovė pati suprato įstaigų sujungimo neišvengiamumą.
 
“Tokio įkalbinėjimo kaip ir nebuvo. Įsivaizduoju, kad sudėtinga direktorei atiduoti, na, tą kūdikį, kurį kartu su visu kolektyvu išaugino ir asmeniškai tam atidavė daug jėgų. Bet aš galvoju, kad sprendimas buvo būtent toks, nes ir ji suprato, kad tai neišvengiama, racionaliai mąstant apie tolimesnę mūsų sveikatos politikos raidą. Nieko nei atkalbinėti, nei prikalbinėti nereikėjo. Vyko tik derinimas”, – kalbėjo patarėjas.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.