Choro „Valio“ koncertai ir „Samariečio krepšio“ dovanos Svėdasuose ir Anykščiuose

 

Sausio 16 dieną vaikų ir jaunimo krikščionių choras „Valio“ (vadovė Gintarė Kačkovska) lankėsi Anykščių krašte. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos bei Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos pradinukams jaunieji choristai iš Vilniaus parodė nuotaikingą programą.

Muzikiniais kūriniais buvo skelbiama Geroji Naujiena ir pasakojama apie Viešpaties ir Gelbėtojo Jėzaus Kristaus meilę. Renginių pabaigoje Svėdasų ir Anykščių moksleiviams buvo dalinamos „Samariečio krepšio“ dovanos iš Vokietijos. Vaikų ir jaunimo krikščionių choro „Valio“ koncertus organizavo Anykščių krikščionių evangelikų bažnyčia.
Muzikinis projektas vaikams „Valio“ prasidėjo prieš 15 metų Suomijoje, pavadinimu „JIPPI“. Šiuo metu Suomijoje organizuojami didžiuliai „Valio“ koncertai, kurių metu vaikai giesmes atlieka, akomponuojant orkestrui. Vaikų chorai „Valio“ įkurti daugelyje pasaulio šalių. „Valio“ chorų pasirodymai vyksta Norvegijoje, Švedijoje, Rusijoje, Rumunijoje, Azerbaidžane, Bulgarijoje, JAV, Izraelyje, Japonijoje ir kitose šalyse.

Giesmeles chorui „Valio“ rašo žymus suomių kompozitorius Lasse Heikilla. Giesmių tekstai išversti į 80 kalbų. Giesmeles į lietuvių kalbą išvertė Nijolė Latužienė.
Birutė Venteraitienė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.