Buvusieji – kiek skirtingose barikadų pusėse

Anykščių rajono vadovais prieš daugelį metų dirbę Saulius Nefas ir Leonas Alesionka pakomentavo susidariusią situaciją valdžioje.
S. Nefas prieš tiesioginius merų rinkimus, tuo tarpu L. Alesionka mano, jog būtent naujoji tvarka leidžia rajono vadovui siekti užsibrėžtų tikslų ir priversti atsakingai dirbti pavaldinius.
„Audra stiklinėje ir tiek. Nuo pat pradžios, kai buvo sudaryta ši valdančioji koalicija, ir kai apsvaigę nuo rinkimų sėkmės liberalai į visus postus ėmė sodinti menkai kvalifikuotus asmenis, aš savo aplinkos žmonėms sakiau – man įdomu, kiek laiko taip bus. Jei turiu vairuotojo mėgėjo teises, tai dar nereiškia, jog sugebėsiu didžiulį autobusą vairuoti. Meras, matyt, prispaudė uodegas ir pareikalavo rezultatų. Kęstutis Tubis moka pareikalauti. Šioje situacijoje visų pirma liberalai išduoda savo ištikimus partnerius  konservatorius. Jie per daug prisižadėjo anykštėnams ir dabar dezertyruoja. Rajono vadovui reikia išlikti tvirtu ir nebus jokių problemų. Sudarys kitą daugumą. Mero gi nenuversi. Nebent teisme įrodysi, kad padarė baudžiamąjį nusikaltimą. Jis dirba ne partijoms, ne kaprizingiems berniukams, o žmonėms, kurie ir išrinko“, – taip apie situaciją Anykščių rajono savivaldybėje kalbėjo L. Alesionka.
„Visa tai labai nustebino. Su niekuo dar nebendravau šia tema, nes tik šiandien sužinojau. Padėtis nepavydėtina. Nieko panašaus nesu girdėjęs, kad vienu metu išeitų visa komanda ir dar tos pačios partijos… Lietuvoje to nėra buvę. Tiesioginiai merų rinkimai – ne tas modelis. Tą visą laiką sakiau. Juk ne rinkimų būdas nulemia darbo kokybę. Pagal ankstesnę tvarką tokioje situacijoje, kuri nutiko Anykščiuose, būtų išlaikyta didesnė pusiausvyra tarp abiejų pusių. Dabar meras nepajudinamas, o kiti neturi jokių galimybių, tik pasitraukti. Tai yra nelygiavertis dalykas. Šalyje tai pirmas precendentas. Þiūrėsime, kiek jų dar bus ir, jei tai kartosis, galėsime konstatuoti, kad šis būdas paskatina veiksmus, kurie nieko gero neduoda žmonėms. Nepalaikau šio modelio“, – teigė S. Nefas.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.