Buto vertinimo etapai

Turto vertinimas labai dažnai prisideda prie sandorio sėkmės. Tai pagalba ne tik pardavėjui, tačiau taip pat ir pirkėjui geriau suprasti vertę ir tuo pačiu išanalizuoti aspektus, kurie ją lemia. Žinoma, buto vertinimas nereiškia, kad pardavėjas turės parduoti už tokią sumą, kokia yra nurodyta ataskaitoje, tačiau bankams (perkant NT su paskola) – tai labai svarbus aspektas, kuris gali nulemti teikiamos paskolos dydį.

Nekilnojamojo turto vertinimas visada susideda iš trijų pagrindinių žingsnių. Trumpai aptarsime visus juos ir tikimės, kad tai jums padės geriau suprasti – kas ir kaip. 

Vertintojų pasirinkimas

Žinoma, pirmiausia reikia rasti vertintojus, kurių paslaugomis planuojate pasinaudoti. Jeigu imsite paskolą – tokiu atveju būtinai naudokitės tų paslaugomis, kurių ataskaita yra tinkama Jums reikalingam bankui. Tikrai ne visų vertintojų paslaugos yra pripažįstamos kaip patikimos, tad verta plačiau pasidomėti.

Renkantis vertintojus taip pat verta skirti dėmesio paslaugų kainoms, kurios dažniausiai panašios, atlikimo terminams bei sutarties sąlygoms, kurios pateikiamos internete, tad būtinai su jomis susipažinkite.

Turto vertinimo etapas

Radus specialistus reikės sutarti laiką, terminus ir vietą – kur ir kaip bus atliekama apžiūra. Kol vieni vertintojai į objektą vyksta kartu su potencialiais pirkėjais, tuo tarpu kitiems nėra svarbu, kad jie būtų šalia. Lygiai taip pat yra ir su pardavėjais, kuriems dažnai užtenka paduoti NT raktus, kad vartotojas galėtų apžiūrėti, padaryti nuotraukas, parašyti tikslią analizę.

Vertinimo metu daugiausia dėmesio yra skiriama pastato būklei, kokiomis medžiagomis jis kurtas, kokia yra aplinka (ne tik sodas, tačiau ir kaimynystė). Žinoma, reikia pateikti dokumentus, kuriuose matyti planai, renovacijos datos bei visa kita, kas gali padėti kuo tiksliau nusakyti būsto vertę.

Ataskaitos rengimo etapas

Galiausiai, paskutinio žingsnio metu vertintojai ruošia atskaitą, kurioje yra pažymimos pačios svarbiausios charakteristikos ir tiksliai nustatoma kaina, kuri atitinka realią buto vertę. Jeigu galvojate, kad vertintojo pateikti skaičiai neatitinka realybės – tokiu atveju visada galima užsisakyti pakartotinį vertinimą arba rinktis kitą įmonę, kuri atlieka tuos pačius žingsnius vertinimui atlikti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.