Butų stygius Anykščiuose

Butai brangsta ne tik Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje, bet ir Anykščiuose. Norintys įsigyti susiduria su rimtomis problemomis – bankai negali padėti, nes nekilnojamojo turto ekspertai juos įvertina gerokai mažesne kaina, nei nori pardavėjai.
Peržvelgus skelbimus, aiškėja, jog pardavėjų lūkesčiai Anykščiuose per praėjusius metus smarkiai išaugo. Pastarieji butus tik nuomoja, nes pajuto, jog iš tokios veikos gali turėti nemažos naudos. Jei prieš kurį laiką buvo galima išsinuomoti vien už komunalinių paslaugų apmokėjimą, tai dabar nieko negundo ir 30 Eur uždarbis. Pageidaujama suma – 100 Eur už mėnesį ir daugiau.
„Susidomėjimas pirkėjų yra. Daugiausiai nori pirkti pagyvenę žmonės, iš aplinkinių gyvenviečių, kurie neturi pakankamos sumos įsigyti, bet bando apsistoti kuo arčiau parduotuvių, gydymo įstaigų ir dar pageidauja pirmame arba antrame aukšte. Þmonės siekia senatvei įsikurti kaip įmanoma arčiau miesto centro. Juos tenkintų ir remonto reikalaujantis būstas, bet įpirkti jau nebegali, nes, pajutę susidomėjimą, pardavėjai suprato, kad gali turėti nemenkos grąžos iš nuomos“, – kalbėjo pats savo butą pardavinėjantis anykštėnas, kuris prieš kurį laiką įsigijo gerokai didesnį.   
„Nykščiai.lt“  skelbimų skiltyje pranešimų apie parduodamus būtus jau kuris laikas gerokai mažiau. Šiuo metu pasiūloje vos vienas – Ažuožerių kaime. Ieškančių netrūksta. Anykščių mieste pirkėjai pasirengę mokėti 18 000 Eur ir daugiau.
Panašu, jog šiuo metu reali kaina mieste už 1-o – 3-jų kambarių  – nuo 15000 iki 20000 Eur. Renovuotame name nuo 25000 Eur. ir daugiau. Tačiau tokie domina tik galinčius prisiimti banko įsipareigojimus, t.y., senjorus, kurie pagal atnaujinimo programą būtų atleisti nuo mokėjimų už kreditus.  
Pranešama, jog šalies gyvenamojo būsto ir apskritai nekilnojamojo turto rinka jau pasiekė arba netrukus pasieks tuos rodiklius, kurie buvo fiksuoti 2007 m. Tačiau, specialistų teigimu, tai nereiškia, kad NT burbulas sprogs artimiausiu metu.
Vilniuje pirkimo – pardavimo sandorių skaičius per metus padidėjo 13 proc., Kaune ir Klaipėdoje atitinkamai 10,5 proc. ir 10,4 proc.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.