Butėniečiai džiovina šv.Joną Krikštytoją ir žvalgosi ąžuolo

 

Svėdasų seniūnijos Butėnų kaime vėjo nulaužtas šv. Jono Krikštytojo koplytstulpis ištrauktasis  iš Narunčio upelio, o šv. Jono Krikštytojo statulėlė džiūsta.

Butėniečiai koplytstulpį iš upelio ištraukė ir nuvežė iki buvusių dirbtuvių džiūti. Kaimo žmonės svarsto, kad koplytstulpį reiktų atstatyti, tačiau jam naudoti  kitą medieną. Senasis koplytstulpis buvo pagamintas iš pušies, o dabar  norima pastatyti ąžuolinį. Tam reikia apie 50 centimetrų skersmens ąžuolo, viliamasi, jog toks medis augo kurio nors būtėniškio miške (butenai.lt nuotrauka).

Priminsiu, jog šį koplytstulpį Butėnų kaimo žmonės ant Narunčio upelio kranto pastatė 1989 metais. 1989-aisiais. Stasys Karanauskas išdrožė Šv. Jono Krikštytojo ir krikštijamo Jėzaus figūras, Jonas Ragauskas ir Jonas Mikučionis  pagamino stiebą ir skardinį stogelį su kryželiu. Tai buvo pirmasis Anykščių rajono viešoje vietoje pastatytas koplytstulpis.

Linas BITVINSKAS

Vienas komentaras

  1. Name *Labas

    Šaunuoliai , būtėniškiai …. O štai prie Lėliųnų , kaip vėjas nuvertė pagyvenusį Kryžių , tai net nėra kam pagarbiai surinkti šventintus gabalėlius ir pagal seną tradiciją sudeginti . Mėtosi pakelėje , kaip kokių šiukšlių papilta . Ką jau bekalbėti , apie atstatymą ….. Atrodo , kad tame kaime ne tik valkatos ir chroniai gyvena , net vienas žymus – kuris vis nepraleidžia progos kitus pamokyti …………….. Deja ……………..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.