Bus dar blogiau?

Anykštėnai turėtų suskubti, jei nori, kad jų atžalos nuo naujųjų mokslo metų lankytų vieną ar kitą miesto mokyklą. Švietimo skyrius ruošia dovanėlę – pirmokiukų klasės bus formuojamos pagal formulę – kas pirmesnis tas gudresnis, o nelikus vietų –  visi kiti į A. Baranausko pagrindinę.
Švietimo skyriaus vedėja Vida Dičiūnaitė sako, jog šiais metais painiavos neturėtų būti. Mat priimtas sprendimas, kad kaip ir pernai bus 5 pirmokų komplektai: 2 A. Baranausko pagrindinėje ir 3 A. Vienuolio progimnazijoje. Be to specialistai, pastebėję, kad dėl kažkokių priežasčių labai daug norinčių lankyti vieną ugdymo įstaigą, pereis prie alternatyvaus suskirstymo – teks lankyti tą mokyklą, kuriai bus priskirta moksleivio gyvenamoji vieta. Tai yra, jei pirmokas gyvena A. Baranausko pagrindinės kvartalo gatvėje, tai ir turės lankyti pastarąją.
„Pagal mūsų preliminarius duomenis, būsimų pirmokų skaičius daug tikslesnis nei pernai, nes visi privalomai lanko priešmokyklines grupes. Apklausėm, kiek kas kur pretenduoja lankyti, tai, atrodo, kad bus kaip iki šiol – trys klasės Antano Vienuolio mokykloje ir dvi Antano Baranausko. Mes turim balansuoti, juk tai ne privačios ugdymo įstaigos ir negalime leisti, kad vienoje mokykloje būtų perpildytos klasės, o kitoje mokinių būtų gerokai mažiau. Manau, susitarsime. Dabar, atrodo, jog galiojanti tvarka – pagal pareiškimo priėmimo laiką – tenkins visus. Be to yra ir teritorijos, gatvės paskirstytos…“, – teigė V. Dičiūnaitė, mintį baigusi pajuokavimu apie betvarkę sostinėje, kur tėvai net iš vakaro stovi eilėse, kad galėtų kuo anksčiau paduoti prašymą mokyklos vadovams.
Lygiai prieš metus Taryba, kuriai privalu patvirtinti klasių komplektus, iki paskutinės minutės buvo nusiteikusi pritarti papildomos pirmokų klasės steigimui A. Vienuolio progimnazijoje. Tačiau galutinis sprendimas buvo toks, koks yra šiai dienai – 2 perpildytos klasės vienoje mokykloje ir 2 nedidelės – kitoje.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.