Būrelių medžioklės plotuose žvėrys dar nebaigti skaičiuoti

Aplinkos apsaugos departamento inspektoriai nuolat tikrina, kaip medžioklės plotų naudotojai atlieka medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus. Kasmet aplinkosaugininkai pabrėžia, kad tai svarbus darbas, nes kitos metodikos nustatyti laukinių gyvūnų populiacijoms nėra.
Visi medžiotojų būreliai ar klubai apskaitą maršrutuose turi atlikti vieną kartą per medžioklės sezoną esant tinkamoms sąlygoms gruodžio – kovo mėnesiais. Konkretų laiką pasirenka patys medžiotojai tuomet, kai yra ištisinė sniego danga. Apskaita viename maršrute turi būti atlikta per vieną dieną. Ji atliekama einant pėsčiomis arba šliuožiant slidėmis. Draudžiama apskaitą atlikti naudojant transporto priemones.

Šiais metais žiema buvo dėkinga, padengdama žemę gan gausiu sniegu. Atšilus orams, sniegas pradėjo tirpti, tad belieka tikėtis, kad Anykščių rajono medžiotojų būreliai suskubo suskaičiuoti savo medžioklės plotuose gyvenančius žvėris.

Nykščiai“ klausė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus valdybos pirmininko, medžioklės žinovo Rimanto Pečkaus, ar visi rajono medžiotojai suskaičiavo savo „turtą“, gyvenantį jų medžioklės plotuose?

„Gruodžio – kovo mėnesių žvėrių medžioklės plotuose skaičiavimas  yra tik vienas iš momentų. Jau keletą metų kiekvienas medžiotojų būrelis turi sudaręs vieną tikslų maršrutą, kuriuo eidami medžiotojai vieną pasirinktą dieną skaičiuoja žvėrių pėdsakus. Ar visi būreliai tuose maršrutuose skaičiavo pėdsakus, dabar teigti negaliu. Manau, kad du trečdaliai būrelių tikrai skaičiavo.  Likę suskaičiuos vėliau. Kas galėtų garantuoti, kad daugiau nesnigs iki balandžio 1 dienos?

Kitas momentas yra tas, kad kiekvienas būrelis, kaip ir kiekvienas geras ūkininkas, savo bandą stebi ištisus metus. Medžiotojai visą laiką stebi žvėrių medžioklės plotuose judėjimą medžioklės metu. Tikslūs skaičiai bus pateikti iki balandžio 5 dienos.  Ataskaitas kiekvienas būrelis priduoda Valstybės saugomų teritorijų  tarnybai prie Aplinkos ministerijos. Tada bus žinomas, daugmaž, realus žvėrių skaičius būrelių medžioklės plotuose“, – sakė R. Pečkus.

Dalina RUPINSKIENĖ

7 komentarai

  1. pamiskem laksto daug ir palaidu sunu ,ypac jeigu yra netoli gyvenviete ,prie kokiu zveriu ju pedsakus priskaiciuoja ,manyciau prie vilku , uztai skaitoma kad dabar yra ju perdaug.

  2. Akivaizdu, nors ir neįtikėtina.

    Keli Anykščių rajono medžiotojų būreliai ir klubai turi dronus žvėrių skaičiavimui? Bijau, kad nei vienas. Reiškia lieka vienintelis realus būdas : skaičiavimas „iš palubinsko“ ! 🙂

    • zveris sunku ir suskaiciuot , jie nestovi vienoj vietoj , laksto , gal reiketu misko plotus atitvert laikinom tvorom ir tada skaiciuot.

  3. Guldau

  4. sovietinis marazmas,tas žvėrių skaičiavimas.

  5. Kada šventojoje žuvį pradės skaičiuoti

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.