Balandžio 16 d., 18.00 val. Anykščių kultūros centre

Labai tikėtina, kad atsitiktinio praeivio paklausę „Ką žinote apie Lewis Carroll?” išgirsite apie mažą mergaitę, amžinai vėluojantį baltąjį triušį ir fantastišką pasaulį. „Alisa Stebuklų šalyje“, iš pradžių autoriaus pavadintas “Alisos nuotykiai po žeme”, yra dėmesį prikaustantis ir neišsemiamas kūrinys. Jis buvo pastatytas daugybe žanrų, tokių kaip miuziklai, šiuolaikinės operos, baletai, filmai ir pjesės. Už šių adaptacijų slypi mitas, autorius, istorija, kurie gerokai peržengia vien vaiko sapno pasakojimą. Oksfordo logikos profesorius L. Carroll sukūrė pasaulį, kuriame susipina nesąmonė ir vaikystė, iškeldamas klausimą: kas iš Luiso lieka Alisai?

Klaipėdos jaunimo teatro spektaklyje, kurį režisuoja prancūzas Didier Girauldon „BŪTI ALISA“ yra neapsiribojama vien tik klasika tapusios pasakos atvaizdavimu. Siekiama kartu su žiūrovu tyrinėti šį dvilypumą, dialogą tarp autoriaus ir jo kūrinio, tarp tikrovės ir vaizduotės.

Autoriaus Lewis Carroll kūryboje žavi jo gebėjimas atspindėti sapną primenančią egzistencijos prigimtį, kuri primena ir garsiąją Šekspyro frazę: „medžiaga, iš kurios gaminami sapnai“. Šiame darbe pastebimas subtilus atstumas tarp žodžių ir daugybės reikšmių, kurias jie gali įgyti, kurios jiems gali būti priskirtos, nelygu kaukė. Šis žodžių ir jų prasmių žaismas atskleidžia intymiausias mūsų tiesas, kurios, kaip atspindžiai veidrodyje, kartais gali būti žiaurios, bet visada didingos. Tai gilus mūsų esmės kvestionavimas: „būti ar nebūti“ kitų akivaizdoje.

„Alisa Stebuklų šalyje“, „Alisa Veidrodžio karalystėje“, „Snarko medžioklė“, ištraukos iš autoriaus laiškų, taip pat poetiniai, filosofiniai ir teatro tekstai: tai tik dalis šaltinių, kurie yra tyrinėjami, kur kiekvienas aktorius tampa pasakotoju, personažu, dainininku, muzikantu ir lėlininku, pasineria į istoriją ir prikelia ją gyvenimui. Kiekviena scena, kiekvienas personažas, kiekvienas ištartas žodis atveria duris į paslapčių ir magijos pasaulį. Džiaugsmingame chaose, judančioje įdomybių spintelėje, atlikėjai, tarsi menininkai savo dirbtuvėse, priims sapnų persmelktos Alisos visatos iššūkius ir jos nuolatines metamorfozes.

Režisierius Didier Girauldon yra teatro ir operos režisierius, aktorius, prodiuseris ir pedagogas, daugiau nei du dešimtmečius dalyvaujantis tarptautiniuose projektuose Prancūzijoje, Anglijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Ukrainoje, Čekijoje, Italijoje, Danijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Škotijoje ir Kanadoje. Kaip daugiadisciplininis menininkas jis tyrinėja kolektyvinę kūrybą, daugiausia dėmesio skirdamas judesio, teksto ir ritmiškumo dinamikai.

Režisierius: Didier Girauldon

Scenografė: Renata Valčik

Kompozitorė: Nijolė Sinkevičiūtė

Vaidina: Ieva Pakštytė, Donatas Stakėnas, Simonas Lunevičius, Asta Zacharovaitė, Elzbieta Girkantaitė, Rugilė Latvėnaitė, Vaiva Kvedaravičiūtė

Spektaklio asistentė: Viktorija Valskytė

Žanras: Drama
Amžiaus cenzas: N-14
Trukmė: 1 val. 30 min.
Pertrauka: nėra

8 komentarai

  1. Nejaugi šventė neįvyko,kadangi nei žodelio nerandu.

  2. Dalyvausiu , prisirinksiu akmenuku ir is pakrasciu baidysiu lydekas metydama akmenukus kad jos plauktu prie masalu , manau , kas uzims pirma vieta mane nuotraukai pastatis priekyje ir apdovanos sugautu laimikiu .

  3. Važiuosiu į Vilnių aiškintis su visais, kuriems rūpi kaip sustabdyti valdžios ir mafijos bespridelus.

  4. ligoniai, eikit iš komentatorių kabinų arba keliaukit pas gustą, vien ablavukai int anykščių

  5. dar saulė nebuvo karšta,bet perkaitusių pasirodo yra ir nuo vėjo. Na jau komentarai tai reikia vertėjo.

  6. Krusau Ratauta per sikna

    Kodel nuolat prie visu svenciu yra kisama zudiku, prievartautoju, pediku, pedofilu, iskripeliu sekta- baznycia,
    Kodel nuolat primenama apie siuos velnio namus

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.