Brangus projektas vis labiau brangsta

Anykščių Tilto gatvės ir aplinkinių teritorijų sutvarkymo projektas, kurį rajono valdžia teigė gelbėjusi, todėl pirmą kartą leidusi patiems statybininkams siūlyti kainą, ne tik labai brangus, bet ir nenumaldomai brangsta.

2020 metų kovo 10 d., Anykščių rajono savivaldybės administracija, atstovaujama Administracijos direktorės Ligitos Kuliešaitės, ir UAB „Statybų kodas”, atstovaujama direktoriaus Lauro Dainio, pasirašė projekto „Anykščių miesto viešųjų erdvių sistemos pertvarkymas“ statybos darbų rangos sutartis. Viešųjų pirkimų portale skelbiama, kad su šia bendrove savivaldybė praeitų metų pabaigoje sudarė dar dvi papildomas sutartis – taigi projektas pabrango dar labiau.
2018 m. patvirtinto projekto darbams įgyvendinti konkursai buvo skelbiami 5 kartus. Pradinė projekto suma didėjo su kiekvienu konkursu. Galiausiai, skelbdama 5-ąjį konkursą, Anykščių savivaldybė leido statybininkams patiems siūlyti kainą, buvo teigiama, kad viršutinė siūlymų riba yra nustatyta 2,2 milijono eurų. Penktasis konkursas įvyko. 2020 metų kovo 10 d. buvo sudarytos dvi sutartys su UAB „Statybų kodas” – viena už 1 milijoną 851 tūkstančius 300 eurų, kita – už 645 tūkstančius 535 eurų, taigi bendra suma – 2 milijonai 496 tūkstančiai 835 eurai.
Sutartyse numatyta per 15 mėnesių kompleksiškai atnaujinti apleistą Tilto g. teritoriją, Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro pastatą ir teritoriją (Muziejaus g. 1) bei Anykščių autobusų stoties žaliąsias zonas. Be to, projektas, kurį savivaldybė sutiko vykdyti „už bet kiek“ ne tik gerokai brangesnis negu buvo pradžioje, bet ir vis labiau brangsta. 2020 metų pabaigoje Anykščių savivaldybė pasirašė dar dvi sutartis su UAB „Statybų kodas”. 2020 gruodžio 10 dieną pasirašyta sutartis už dar 18 170 eurų, o gruodžio 21 dieną – dar viena sutartis už 8 847 eurų. Skelbiama, kad sutartys su rangovu sudarytos apmokant faktiškai atliktus papildomus darbus. Taigi, pirmoji sutartis nuo 1 milijono 851 tūkstančius 300 eurų jau gerokai pabrango ir pakoreguota pradine sutarties vertė dabar yra 1 milijonas 913 tūkstančių 881 euras.
Bendra Anykščių Tilto gatvės ir aplinkinių teritorijų sutvarkymo sutarties suma, sprendžiant iš savivaldybės viešųjų pirkimų portale skelbiamų dokumentų, po papildomų sutarčių viršijo 2 milijonus 559 tūkstančius eurų.
Linas BITVINSKAS

12 komentarų

 1. Anykštėnas

  Visiškai teisingai. Ir brangs. Tiek įstigdintas projektas (jei nebūtų tirtas šitiek metų) būtų žymiai pigesnis pvz. 2017 ar 2018. Kas atsakys už tai, kad vilkinant per tyrimus ir kaltų paieškas, projektas šitiek pabrango?

 2. Pasakiška suma, kiek biudžeto pinigų bus sukišta nereikalingų pastatų prigaminimui?

 3. nu, lamatj ne stroitj… iš pradžių raikėjo galj paskaičiuot prieš griaunant-kiek kaštuos.. ale kad tu skaičiuotoju nema. :)))

 4. Pasiklausk, kie tavo draugelių nevagiančių bitinų sąrašinių dešnias upes takelis statytas papildomai kainavo, kad iš kart nenugriūtų. Nors vistiek šūdelis kai kuriose vietose gavosi. Gerokai virš 100 tūkstantėlių euriukų. O ir pradžioje dar virš milijoniuko buvo suderėta kažkokiems nemokšom statybininkams iš Vilniaus daugiabučio.

 5. Kiek būtų pripirkę socialinių būstų zmonems uz siuos pinigus

 6. As tik viena zinau-kai sutvarkysit senaja ligonine ir jos teritorija tai bus didziausias pasiekimas Anyksciuose. Linkiu tam sekmes.

 7. Paprasta aritmetika,kai buvo sutarta viena kaina,o rytą atsikeli iš po nakties jau kitą kaina.Tokia ta jau realybė.Viskas juk brangsta,tik ne žmogus.

 8. Taigi anrestas stato ko noret tik kitu pavadinimu

  • Ar tu žinai?

   pinigai tai š…, visiems jų užteks, kas juos skirsto ir pasirašo tas duonos gatvėje neprašo. Svarbu yra darbo Anykščiuose!

  • Buvęs anykštėnas

   Buvęs Anrestas tik subrangovas. Statybų kodui tiko jų kaina ir paleido dirbti. Būtų kiti mažiau pasiūlę – būt kiti ir dirbę. Vis keli anykštėnai atlyginimą gauna, pašalpų nekaulija.
   Dėl pabrangimo:
   1. Ekonomika paremta kainų augimu. Pažiūrėkit statistikos departamente statybos sąnaudų elementų kainų pokyčius. Imant bent jau 1-2 metų laikotarpį tik augimas.
   2. Projektų kokybė – vykdant darbus paaiškėja klaidos (sprendinių, kiekių), praleidimai ir pan., todėl tinkamam įvykdymui būtini ir papildomi darbai – tikrai ne uždyką.
   3. Nenumatytos aplinkybės, kurių negalėjo žinoti nei užsakovas, nei projektuotojas, nei rangovas. Jei nori padaryti tinkamai – sprendimai priimami užsakovo su projektuotoju, rangovas pateikia kainą ir tada daroma, arba ne (jei neprivaloma pagal teisės aktus).

 9. taip taip ligonine butina sutvarkyt ir parengti protingam naudojimui.architektai savividybes arstovai miega.gal dar neirsta sienos?Anyksciuose daug vaiduokliu statiniu

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.