Blogesnė padėtis nei Anykščiuose – tik penkiose Lietuvos savivaldybėse

Užimtumo tarnyba kiekvieną mėnesį ir kas ketvirtį vykdo darbo rinkos stebėseną, kasmet prognozuoja galimus darbo rinkos pakitimus. Paskelbtoje 2019 metų I-III ketvirčio analizėje nurodoma, kad Anykščiuose reikalai žymiai pablogėjo – nedarbas išaugo, o pagal nedarbą Anykščiai atsidūrė šeštoje vietoje nuo galo. Taigi, Anykščiuose vienas iš aukščiausių nedarbo rodiklių.

Lietuvoje nedirbančių asmenų dalis nuo darbingo amžiaus gyventojų, palyginti su 2018 m. spalio 1 d., mažėjo keturiasdešimt dvejose iš šešiasdešimties šalies savivaldybių, trijose – nepakito ir penkiolikoje – augo.
Didžiausias – 3,7 proc. punkto mažėjimas – Kupiškyje. Labiausiai registruotas nedarbas augo Elektrėnų (0,9 proc. punkto), Širvintų (0,8 proc. punkto) ir Anykščių (0,7 proc.) savivaldybėse.
Daugiausia darbingo amžiaus gyventojų spalio 1 d. buvo registruota bedarbiais Ignalinos r. savivaldybėje – 14,2 proc. (2018 m. spalio 1 d. buvo 14,5 proc.).
Iš didžiųjų šalies miestų daugiausiai bedarbių buvo Kaune (8,7 proc.), mažiausiai – Šiauliuose (5,6 proc.).
Anykščių savivaldybė pateko tarp tų savivaldybių, kurios turi aukščiausią registruotą bedarbių skaičių – 11,6 proc. Blogesnė padėtis – tik penkiose Lietuvos savivaldybėse.
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2019 m. trečiąjį ketvirtį užimti buvo 1378,1 tūkst. šalies gyventojų, palyginti su 2018 m. trečiuoju ketvirčiu – 26,8 tūkst. mažiau. 15–64 metų amžiaus gyventojų užimtumo lygis siekė 73,2 proc. – 0,8 proc. punkto mažesnis nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Užimtųjų skaičiaus mažėjimui turi įtakos lėtėjantis ekonomikos augimas ir mažėjantis darbingo amžiaus gyventojų skaičius.
NYKŠČIAI

18 komentarų

 1. už tai pirmaujam vandens, šildymo , kainomis

 2. kaip simboliškai sutampa su naujosios valdžios valdymu. Šlovė sugrįžusiai stagnacijai ir begaliniam gyrimuisi, kokie mes išskirtiniai

 3. na tai jei atsiranda vieta tai ikisami gimines,artimieji ar net is kitu miestu-taigi jei butu sutvarkyti pastatai kurie labai „puosia“Anykscius ir ten ikurta kazkas tada ir darbo vietu atsirastu

 4. siaubas,kaip gėda.Tokia nevykusi valdžia pas mus jau 30 m.Nieko rajone nedaroma,darbo vietų nekuriama,nepotizmas gyvuoja jau 30m.Sėdi nebaudžiami,nekeičiami,kaip Šilumos dievukas jau gal 20m, be tinkamo išsilavinimo,be kompetencijos , su KIK VADOVYBE CIRKAI dedasi,su Vandenų ne kažkas,su seniūnais visokie čiūdai,kaip Pajarsko ,tikrai netinkamo eiti šias pareigas, gražinimas ir t.t.

 5. nu ;pritariu Blindai

  toks durnių laivas ,kada jis nuskęs ?

 6. Dzin kad mes gale.uodegoje taip sakant. Dzin kad darbo nėra .uztai mūsų eglute pati gražiausia.😁

  • Faktas nenuginčyjamas, uodegoj daugkas savo malonumus patenkina ir ko daugiau reik…svarbu Prezidentu ir patarėju pareit…

 7. paziuriu kas vadovauja rajonui,kokio zemo supratimo zmones ,nieko nebesistebiu

  • Dabar situacija tokia

   O kas jam gali vadovauti , tik tie patys trintukai , pripratę prie valdiško lovio. Kitaip sakant , dirbu ar nedirbu ,vistiek atlyginimą (su įvairiais priedais) gaunu. Svarbiausiai įsikibti ir laikytis šiltos vietos. Visi kurie kažkiek išmano , iš čia seniai emigravo. O jeigu ir neemigravo tai sukūrę savo verslus ir į tą prasmirdusią politiką nelenda.

 8. Jo padėk Dieve ir panašu kad nieko nebus ,kai kas net kerzu nenusiperka naujasniu

 9. preko kurortas liaudi paprastu priveda

 10. Anykščių rajonas tai nėra tik Anykščių miestas, kuriame daug darbo vietų savivaldybės biudžetinėse ir savivaldybės valdomose įstaigose. Be šių įstaigų žmonių priprastas gyvenimo būdas stabdo progresą. Net ir privatūs verslai savo apyvartas sieja su biudžeto pinigais, nesistengdami išvystyti kitų rinkos dalyvių pritraukimo.

 11. Nebejuokaukit. Čia tas pats kas sakyt vėžiu serga bet tik antros stadijos. (Juodas humoras)

  • Kiek oficialiai įdarbintų turizmo paslaugas teikiančiųjų “ ūkininkų“ turizmo sodybų savininkų ūkiuose? Gauna sriubos ir 5 eur už dieną ir dirba pas tuos „mažus“ verslininkus, o registruojasi bedarbiais. Vat kur rodikliai ir šešėlis. Ar netiesa?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.