Biudžetą prisistatė patys sau

Vasario 19 dieną, mažojoje Kultūros centro salėje Anykščių visuomenei buvo pristatomas 2020 metų rajono biudžetas. Tačiau salėje sėdėjo tik rajono valdžia bei savivaldybės skyrių vedėjai ir darbuotojai. Bendruomenės atstovų nebuvo, tiesa paskutinėse eilėse sėdėjo trys jaunuoliai, šiek tiek atokiau –  moteriškė ir vyriškis, kurie, tikėtina, nedirba rajono savivaldybėje.  Nesinorėtų tikėti, kad rajono žmonių nedomina biudžetas, nuo kurio iš dalies priklauso mūsų gerbūvis.  Anykštėnai į biudžeto pristatymą neatvyko tikriausiai todėl, kad apie renginį nebuvo jokios informacijos. Buvo skelbta tik savivaldybės tinklapyje ir savivaldybės feisbuke. Valdžia nepasistengė apie biudžeto pristatymą paskelbti nei vienoje rajoninėje žiniasklaidos priemonėje, jų portaluose  ar rajono radijuje.

Prieš pristatant biudžetą rajono meras Sigutis Obelevičius net nenusistebėjo, kad salėje nėra rajono  bendruomenės atstovų gal todėl, kad, anot mero, „žmonės jau supranta, kad Lietuvos savivaldos biudžetai yra tam tikra savivaldos fikcija ir kad Lietuvoje per savivaldą perskirstomų lėšų skaičius  pats mažiausias visoje Europoje“.

„Jei meras išrinktas tiesiogiai, tai nemanykit, kad jis turi daug pinigų. Daugelis funkcijų savivaldybei nuleistos „iš viršaus“, o savivaldybė atlieka tik buhalterines funkcijas.  Nors šiųmetinis rajono biudžetas padidėjo 13 procentų, tačiau skyrių „pageidavimų koncertas“ biudžeto galimybes viršijo daugiau nei 6 milijonais, nors jų norai buvo visai žemiški.  Daugelio norų įgyvendinti negalėsime, nes nemažą dalį lėšų „suvalgo“ didėjantys atlyginimai ir pašalpos. Biudžetas tikrai ne optimistinis. Tikimės, kad rajono tarybą mėnesio pabaigoje biudžetą patvirtins ir mes gyvensime pagal 2020 metų biudžeto galimybes“, –  kalbėjo rajono meras.

Toliau vieną biudžeto dalį pristatė Finansų ir apskaitos skyriaus vedėjos pavaduotoja Danuta Gruzinskienė, kitą dalį – administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė.  Ekrane mirgėjo grafikai, skaičiai, kai kur dar ir tekstiniai paaiškinimai. Džiugino bent tai, kad einamųjų metų biudžetas suplanuotas be paskolų ir šiais metais skolintis savivaldybė neplanuoja.

Po biudžeto dalių pristatymo niekam klausimų nekilo, nes rajono valdžia ir administracijos darbuotojai biudžetą bene atmintinai moka, o tiems keliems į pristatymą atvykusiems anykštėnams tikriausiai viskas buvo aišku arba niekas neaišku…

Dalina RUPINSKIENĖ

18 komentarų

 1. nieko keisto, kad visai nesirupina kad kas nors zinotu, jie ir dirba tik sau.

 2. nuotraukų autorius ir tinklapio redaktorius turėtų atsižvelktį į publikacijai skiriamų nuotraukų kokybę ir nepublikuoti nekokybiškų vaizdų, kurie gali žeminti žmogaus orumą dėl netinkamos nuotraukos kokybės.
  Ačiū už supratimą.

 3. Andrioniškiai

  Taigi, bandys išgyventi su šitokia biudžeto lentele.
  Alia trys patarėjai daugiau kainuoja ir už atitinkamų veiklų skyrių norus, net batų tepalui savivaldybės ūkvedys nebegauna lėšų ir vaikšto pats meras kaip “ liaudies“ atstovas iš sovietinės sąjungos istorijos paveikslėlio.

 4. Žmonės nusivylę, niekas į jų nuomonę ar pastabas nekreipia dėmesio. Už tai ir neina į tokius susirinkimus

 5. Pats mačiau skelbimą viešinimo konkursą laimėjusios Anykštos puslapiuose skelbimą su kvietimu. Tiesa, apsimelavęs leidinys negavo tokios reklamos.
  Viešinimas per feisbuką labai vykusiai davė vausius, nes pristatymą peržiūrėjo virš tūkstančio žiūrovų. Tokio anšlago besidominčiu nuejada istirijoje nebuvo.

 6. Su muiline fotografuota ir juostelė baigėsi..

 7. Biudžeto neturi 90% pasaulio vietovių, nes biudžetą gali turėti tik vietovė, gaminanti realų daiktą, o dabar visur tiekiamos tik ofisinės aptarnavimo paslaugos, nu ir minimalūs realūs darbai, kaip kelių ar elektros tinklų taisymas. Biudžetą gali turėti tik kokia Kinijos provincija, nes viskas Made in China. Biudžetai visur nuleidžiami iš viršaus.

 8. biudžeto pristatymą peržiūrėjo virš 1200 gyventojų, tai yra 2,5 kulturnamio pilnos salės. Tai visų laikų Anykščių rekordas. Net nevagiančių bičių komytieto priverstinė suvaryta sueina buvo tik su pilna sale, nors taip ištrotinot, kad prisistatė SOLIDŽIAI..

  • Pastebėjimas

   Chm, keistas vertinimas visuomenės dalyvavimo valdžios surengtame pasirodyme pagal socialiniame tinkle paskelbtą įrašą. Tai panašiai kaip ir turizmo informacijos centro ataskaitoje panagirkos apie apsilankiusius tinklapyje, tarsi būtų apsilankę turizmo objektuose, esančiuose Anykščių žemėje.

 9. O ko tie mokiniai sedi ,jiems ne pamokos ?

  • Negirdėjau

   kad pamokos Anykščiuose 17.15 val. dar būna vedamos. Nuo persidirbimo išmirti kokie du trečdaliai Anykščių mokytojų…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.