Bikūnų kaimo gyventojų padėka ŽŪB „Elma“ bendrovės vadovams

Į redakciją paskambino Anykščių seniūnijos Bikūnų kaimo gyventoja ir papasakojo, kad  viso kaimo žmonės yra nustebinti ir nudžiuginti ŽŪB „Elma“ vadovų poelgiu. „Vakar per mūsų kaimą važiavo mašina ir laistė žvyrkelį. Visi, kas per langą, kas stovėdamas kieme, žiūrėjome nustebę ir nesupratome , kas čia vyksta. Tik vėliau, po gero pusvalandžio, per kaimą, prieš pirmą sodybą gerokai sulėtindami greitį, pradėjo važiuoti traktoriai, kurie vėliau grįždavo su pilnomis priekabomis, pakrautomis žalia mase. Jei žvyruota kaimo gatvė nebūtų palaistyta, mes būtume skendę dulkėse, nes  traktoriai per dieną tuo keliu pravažiavo daugiau nei dešimt kartų. Noriu visų kaime gyvenančių žmonių vardu padėkoti ŽŪB „Elma“ vadovams už tai, kad pagalvojo apie mus, už pagarbą kaimo gyventojams“, – neslėpdama emocijų pasakojo garbaus amžiaus moteriškė, vis pridurdama, kad to niekada nėra buvę.

NYKŠČIAI

24 komentarai

 1. Smagu kai yra supratingų,gerų žmonių,kurie pagalvoja ir apie kt.o mes Šeimyniškių k.gyventojai jau savaitė esame nuodijami srutų skleidžiamu dvoku.Dienomis vežamos srutos ir pilamos ant laukų.Namuose smarvė,o apie kokį nors darbą lauke negali pagalvot.O kankinamės,nes Petraičiams laukus reikia patręšt mūsų sveikatų sąskaita.

  • o pagal aplinkos apsaugos reikalavimus per kiek laiko po srutų išlaistymo turi būti laukas užartas?
   Gal Jūsų seniūnas nežino , kad gali jums padėti pagal jam suteiktus valdžios atstovo įgaliojimus?
   Skambinkite (8 381) 50 775, mob. 8 618 85 777 ir rašykite: eugenijus.pajarskas@anyksciai.lt, tegul nors nuotoliniu būdu pauosto kvapą ir priima sprendimą savo kompetencijų ribose.

 2. Elmininkietis

  Ten labai geri vadovai dirba, supratingi žmonės. Pagarba tokiems.

 3. Pravaziuojantis

  Dabar silti orai , pravaziavau nuo Debeikiu i Leliunus , desineje maciau fermas , specialiai sustojau , fermos matosi veikiancios , bet kad kokio kvapo tai nesijaucia , matosi tvarkingas ukininkas tvarkosi.

 4. Nori pasirodyti geri, bet tokie nera o kaip su traktoriais sugadina kelios, o poto niekas ir nesutvarko. O cia kad paliejo kelia tai visi susileido

 5. Dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2005 m. liepos 14 d. įsakymo Nr. D1-367/3d-342 ,,Dėl Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

  20. Draudžiama skystąjį mėšlą ir srutas skleisti šeštadieniais, sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis arčiau kaip per 100 m nuo gyvenamojo namo be gyventojo rašytinio sutikimo ir 300 m nuo miesto, miestelio arba kaimo be seniūnijos seniūno rašytinio sutikimo.
  21. Draudžiama skystąjį mėšlą ir srutas skleisti arčiau kaip 2 m iki melioracijos griovių viršutinių briaunų.
  ….
  29. Paskleistas ant dirvos paviršiaus mėšlas ir srutos turi būti įterpiamos į dirvožemį ne vėliau kaip per 4 valandas.

  30. Pievoje srutos paskleidžiamos naudojant prikabinamąją žarną ar pavažą arba negiliai ar giliai įpurškiant.

  31. Skystasis mėšlas ir srutos iki tręšiamo lauko gali būti transportuojamos sandariais vamzdynais.

  32. Mėšlui ir srutoms paskleisti naudojama specialiai tam skirta techniškai tvarkinga ir saugi technika.

  33. Tręšiant ariamąją žemę skystuoju mėšlu ir srutomis naudojamos išlaistymo ar tiesioginio įterpimo į dirvą technologijos.

 6. Marijos žemės atstovas spaudai

  Taip, traktoristai sugadina kelius ir nieko nesako sužinom per „tautą“, o kai sužinom ir sutvarkom. Dabar jūs rašysit „tai reikia važiuoti ir žiūrėti“ atsakymas kai spėjam sužiūrim, bet laiko mažai įpač kai darbymetis, o kaip matot atsakingų traktoristų kurie pasakytu reikia ten ar ten sutvarkyt nes pridirbau reta, o kiekvienam „pamperso“ neuždėsi. Skanaus pieno ir gardžios duonos.

 7. burbiškietė

  O kada Burbiškio kapinėse bus pjaunama žolė.

 8. Prie sriubo taip nebuva

 9. Manau, kad tai tik viena iš bendrovės pareigų, vykdant intensyvius pervežimo darbus per gyvenvietę. Kaip pasakytų kritiškos nuomonės pareiškėjas Juozas, geras pavyzdys turi padidinti ir pilietinį pasitikėjimą, bei supratimą, kad pramoninio žemės ūkio valdytojai ar ūkininkai turi ne tik teises, bet ir pareigas, įpatingai dėl naudojimosi gatvėmis ir keliais su sunkiaja technika. Todėl “ dievinti“ už pareigos laikymasi nėra būtina, bet pagirti verta 🙂

 10. Matytas namas😁😁

 11. Gal kas žino apie chemikalų purškimą prie namų

  • pramoninio (profesionalaus, t.y. tokio, kuriam reikalaujami specialūs kursai ir kuriuos visi purškėjai yra išklausę pas chemikalų pardavėjus) pesticidų ir herbicidų naudojimo reikalavimai tokie- neužpurkšti purkštuvo srove kaimyno žemės ribos. Esant purškimo dulksnai, purkštuvus sureguliuoti taip, kad dulksna nekliudytų kaimyno žemės ribos.
   Daugiau informacijos klausk pas ž.ū. specialistus savivaldybėje.

 12. Pre rusa pamenu visadu budava Zilokus i gatves liedava. I niekam nebuva nuostabas

 13. Gerbiu šią redakciją(šio kaimo gyventojus taip pat) , kad viešina ne tik pažeidimus, tačiau ir gerus darbus! Juk gerų darbų tikrai yra daroma daug, tačiau jie mažai kam įdomūs!Daugeliui geriau lieti pyktį, skūsti, kritikuoti!

 14. Žmonės dirba blogai gėdą tarybiniais metais dirbom ir nekliuvom tai geriau gelbėkit vaikus ir laukė kad reikia duoti aukoti gėda geria ir jiems aukoja žiauru

 15. Nejuokinkit.Palaistė kelią.Ant to kelio 4gryčios,tai ne visas kaimas.Kiek ta bendrovė smardina mus srutom ir tręšimais baisu.

  • Be šūdo nebus ir grūdo valgyt tai norit visi parodykit žmogų ar gyvūna kuris šika pakalnutėm? 🙂

   • Bevei visi politikai bezda ne tik pakalnučių bet schanel kvapais ir visos rinkėjos ir rinkėjei apsvaigę balsuoja už tą svaiginantį kvapą :).
    P.s. netiki, paklaus Antano padėjėjos.

 16. Padaro žmonės gerą darbą ir še tau……Nebeturit ant ko lot seni bambekliai?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.