Beveik pusė visų sukčiavimo nusikaltimų yra padaroma telefonu, dauguma jų – iš įkalinimo įstaigų

Pernai buvo registruota 2264 sukčiavimo nusikaltimų. Telefoninis sukčiavimas sudaro apie 46 procentus, 80 procentų nusikaltimų padaro asmenys, atliekantys bausmę pataisos įstaigose.

Teisingumo ministerija siekia stiprinti nuteistųjų sukčiavimo prevenciją ir sumažinti nusikalstamumą įkalinimo įstaigose, todėl kviečia teisėsaugos institucijas ir telekomunikacijų bendroves kartu ieškoti būdų kovoje su telefoniniu sukčiavimu.

„Pataisos įstaigose jau daugelį metų yra naudojamos įvairios prevencinės priemonės: tikrinami įeinantys asmenys, taip pat darbuotojai,  atliekamos kratos, vykdoma kriminalinė žvalgyba, nemažai investuota į mobilaus ryšio blokavimo ir detektavimo sistemas. Akivaizdu, kad to nepakanka – turime veikti bendrai ir sutelktai, ieškoti inovatyvių sprendimų ir užbėgti už akių nusikaltimams“, – sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Pasak ministrės, turi būti plečiamas bendradarbiavimas su ikiteisminio tyrimo įstaigomis, o su telekomunikacijų bendrovių atstovais ieškoma kitų būdų, leisiančių blokuoti sukčiavimą vykdančių asmenų iš pataisos įstaigų skambučius.

Per 2020 m. Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose buvo aptikti ir perimti 5246 mobilūs telefonai, iš jų 1338 paimti bandant juos perduoti įkalintiesiems, o 3908 – rasti įstaigos viduje. Taip pat paimta 4691 telefono SIM kortelė, iš jų 1448 kortelės paimtos bandant jas perduoti, o 3243 kortelės rastos jau pas nuteistuosius.

Sukčiavimo  nusikaltimų tendencija: 2014 m. registruoti 4971 nusikaltimai, 2015 m. – 3729, 2016 m. – 2487, 2017 m. – 2721, 2018 m. – 2411, 2019 m. – 2580, 2020 m. – 2264.

Stebima tendencija, kad didžioji dalis sukčiavimų 2020 m. buvo organizuota iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos. Kitos dominuojančios pataisos įstaigos iš kurių organizuoti sukčiavimai yra Marijampolės, Vilniaus ir Alytaus pataisos namai.

Šiandien, susitikimo su teisėsaugos institucijų ir mobiliojo ryšio operatorių atstovų metu, nutarta artimiausiu metu organizuoti pasitarimus ekspertų grupėse dėl konkrečių techninių sprendimų įveikiant iššūkius, kovoje su telefonų naudojimu įkalinimo įstaigose.

Teisingumo ministerija dėkoja telekomunikacijų bendrovių atstovams už geranorišką bendradarbiavimą ir socialiai atsakingo verslo įsitraukimą.

  Teisingumo ministerijos informacija

3 komentarai

  1. gal kam pasitaikė,išmeta prisijungus prie interneto arba naršant paspaudus bet kokią nuorodą.paskutiniu metu žiūrinėjau ‘SKARDA MEDŽIO IMITACIJA’ yra skiltis http://www.naujinta.lt paspaudus iškrenta, bet ne visados,antrą kart bandant nebemeta, neva OPEROS naršyklės kasmetinė apklausa,kur neva gali laimėti telefoną.pradžiai atsakyt kelis klausymus,einant toliau el.p adreso,toliau gyv. vietos adreso,vardo pavardės,banko kortelės numerių, kad nuskaičiuot 1 eurą,toks neva mokestis ir tau atsiunčia namo telefoną.

  2. 2. I am making 10,000 Dollars at home own laptop .Just do work online 2 to 4 hour properly. so i make my family happy and u can do Check it out what i do… …… https://bit.ly/39JrDqt

  3. nesuprantama, kas ten per kaleimas,jai televizoriai,kompiuteriai,telefonai,gal tuoj uzgirsim ,kad ir kosminis laivas stovi,ruosias startuot,nebenustebtumem,VIENU ZODZIU IR DAUG ZODZIU………..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.