Benediktas Vanagas: „Tapus profesionalu nebūtina „sužvaigždėti…“

Praeitų mokslo metų pabaigoje JBG parlamentas įsijungė į respublikinį projektą ,,Profesionalu būti verta“. Projektas skirtas 7-12 klasių mokiniams, siekiant skatinti jų pilietinę savimonę ir profesionalumą. Dalyviams reikėjo užpildyti anketą ir menine forma atskleidus savo ,,Vyčio geną“ laukti susitikimo – diskusijos su lenktynininku Benediktu Vanagu.

Biliūniečiams pasisekė ir garbingas svečias apsilankė gimnazijoje. Greičiausias Dakaro lietuvis kalbėjo mokiniams apie tai, kaip svarbu yra ne tik teisingai pasirinkti savo gyvenimo ir profesinį kelią,  bet suvokti, kad sėkmę atneša kasdienis nuoseklus darbas savo pasirinktoje srityje. Profesionalumo taisyklė, anot Benedikto Vanago,  paprasti – tai ,,dešimties tūkstančių valandų taisyklė.‘‘ Jei žmogus turi svajonę, yra užsispyręs ir atkaklus, jam tereikia dešimt tūkstančių valandų atiduoti tai svajonei, kasdien gilintis į savo pasirinktą sritį ir jis neišvengiamai taps geriausiu.
Svečias atsakė į gimnazistų ir mokytojų klausimus, pasakojo apie patirtus sunkumus lenktynėse, savo mokyklinius metus, šeimą, ateities planus, pomėgius. Susitikimo dalyvius ypač sužavėjo paprastas, nuoširdus ir nuotaikingas  Benedikto Vanago bendravimas, atskleidęs mokiniams dar vieną pamoką, kad tapus profesionalu nebūtina  ,,sužvaigždėti“. Reikia išlikti nuoširdžiu ir šiltu žmogumi. Susitikimą moderavo  jo inciatorius abiturientas Šarūnas Grigonis, o renginį  foto nuotraukose įamžino trečiokė Vilgailė Petrauskaitė.
Jūratė Musteikienė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.