Baudos už kaukės nenešiojimą – nuo 500 eurų

Nuo penktadienio Lietuvoje viešose vietose bus privalu dėvėti veido apsaugos priemones, nusprendė Vyriausybė. Padidinus baudas, už šios kaukės nedėvėjimą viešoje vietoje galima gauti solidžią baudą.

Pagal Ministrų kabineto priimtą karantino sąlygų pakeitimą, viešosiose vietose reikia „dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones)“.

Iki šiol galiojo rekomendacija dėvėti šias priemones.

„Šiandien priimtas sprendimas dėl asmens apsaugos priemonių – kaukių, respiratorių, kitų panašių daiktų, dengiančių veidą – privalomo dėvėjimo viešose vietose“, – po Vyriausybės posėdžio trečiadienį per spaudos konferenciją sakė premjeras Saulius Skvernelis.

„Supraskime, tai ne absoliučiai. Jeigu jus einate miške vienas, tai yra vienas režimas, bet artėjant žmogui, artėjant galimam kontaktui, tikrai tas priemones reikia dėvėti“, – teigė jis.

Premjero teigimu, šis sugriežtinimas įvedamas siekiant gyventojus įpratinti naudoti apsaugos priemones.

„Mes nenorime bausti, bet norime, kad žmonės įprastų, ypač kalbame apie dar veikiančias ir galbūt ateityje atidaromas papildomas prekybos vietas, paslaugas tam tikras, – kad susiformuotų tas įgūdis, jog reikia saugotis“, – sakė jis.

„Medicininių kaukių pasiūla jau atsiranda šalyje. Paliekame porą dienų, kad būtų galima įsigyti“, – pridūrė S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas prašė pareigūnų neskubėti bausti apsaugos priemonių nedėvinčių žmonių, o įvertinti konkrečią situaciją.

„Tikiuosi, pareigūnai užtikrindami režimą bus ypač mandagūs, principingi, nepuls kiekvieno bausti. Tai nėra joks tikslas ar reikalavimas. Tiesiog reikia vertinti kiekvieną žmogų, situaciją individualiai, protingai, atsakingai ir tik išimtinais atvejais naudoti tas priemones, kurias suteikia įstatymas“, – sakė S. Skvernelis.

„Bet jeigu žmonėms bus padaryta pastaba, atkreiptas dėmesys ir jie piktybiškai vis tiek nedėvės, pareigūnai turi teisę sankciją pritaikyti“, – teigė jis.

Seimui padidinus baudas, asmenims už karantino sąlygų pažeidimus gresia bauda nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

30 komentarų

 1. O kur ju gaut?

  • Karantino metu internetinėse vaistinių parduotuvėse arba kreiptis į seniūną ar socialinį darbuotoja

   • Ar tu žinai?

    Ar žinai, kad ne visi kaimuose gyvenantys seneliukai turi internetą ir kompiuterius namuose? Ne visi gali taip bendrauti ir užsisakyti į namus apsaugos priemones, dezinfekcinį skystį. Jų turi būti kiekvienoje vaistinėje, parduotuvėje, degalinėje. Visur, laisvai ir nebrangiai! Šiai dienai taip nėra.

   • Parduotuvėse.

 2. Vytautas Janulis

  Prašau išvardinti tas vietas.
  Kai Narai sėdi viens prie kito, nesilaiko instatymų – valio.
  O tu rinkėjau – suprask , kad eisi tik žmogelis.
  Linksmų Šv. Velykų.

 3. Vytautas Janulis

  Pašiurpau.
  … mes tylime .
  Mus trems – pripratę.
  Citata – iš jų mąstymų .
  Klaiku gyventi čia darosi. Gal Tauta visa gali pabūti vieną kadenciją NARAIS, kad pajustų gyvenimo džiaugasmą ?
  …. Ji pabrėžia, kad griežtų ribojimų ar draudimų, jei žmonės neturės tokių dokumentų, pareigūnai nesiims, tačiau jiems pateikiama informacija bus fiksuojama ir gali būti tikrinama ateinančius dvejus metus.

 4. M.Fergizienė

  Balandžio 9 d. 8 val . nuėjau į Camelia vaistinę (Iki parduotuvėje.) Kaukių neturi.

 5. Camelia 8d ir Ramuneles vaistine net 2 dienas prekiavo.IKI prekybos centre vakar buvo siutu po 4,99 euro.

 6. Ogi turit rankutes,ismone ir galit pasisiut.Yra salikai skareles-cia bedos nera,palyginus su virusu.Sekmes!

 7. PSO jau kelinta karta rase kad kaukes neapsaugos neserganciu.

 8. Kavarske tai pat kaukių nenusipirksi…

 9. Ar virusas veikia smegenis ar kas cia yra ?
  Paimi lovatiese susikarpai dideliais trikampiais ir turi 60 kaukiu. Apsirisi.
  Apsivynioji salika apie burna. Veiks neprasciau nei kauke.
  Busiperki pigia skarale ar marle maximoje. Veiks kaip kauke.
  Uzsidedi golfo apykakle ant burnos.
  Issikerpi is senos striukes kapisono ir prisisiuni gumutes.
  Variantu n. Mieli Anykstenai prasau pradeti mastyti. Niekas nelakstys is paskos ir bebeprasys bukit malonus ka nors uzsiriskit ant burnos.
  Net minimalius sugebejimus turint manau kaip nors turetu uztekti proto uzsiristi salyka ant burnos ar koki kita skudura.

 10. Bausti visus kas be kaukes,be jokio pasigailejimo,-tada susiras kaip saugoti save ir kitus.

 11. ar meškiuko rudnosiuko naujametė kaukė tinka ? O gal užgavėnių kaukę galiu nešioti ?

 12. As tai triusikus maunu

  viena klesne ant burnos su nosimi, kita apsuku is galo ant galvos. Youtubej radau si recepta. Svarbu trusikai (vyriski boksiniai) turi buti svarus.

 13. MARYTE .Oi tu išdykėle.Tau patinka šiurkštūs žaidimai be pasigailėjimo.Žaidimams tiks rudnosiuko naujametinė ir užgavėnių kaukės.Moteriški triusikėliai su kiškučio uodegyte.

 14. Kam tas cirkas, kam ji reikalinga. Mokslininkai pasakė, kad ji neapsaugo.

 15. mamai reikia 10 valdininku ,kad gaut maske

 16. Judickienes vaistinei yra kaukiu 2.50 kainuoja

 17. Žmonės ar jus nematot kad mus avelėmis daro valdžia ir dar tik pradžia

 18. Skvernelio,verygos fanas

  Dvesk tu skverneli su savo blyn kaukem ir dar kartu ta durniu veryga pasiimk.kur nusipirkt tu kaukiu? Ka daryt zmonems kurie negali sau leisti isigyti to sudo o pasigaminti nemoka?kodel kai niekur nebuvo jokiu apsaugos priemoniu as turejau galimybe gauti bet kokiais kiekiais ir bet ko? Kas uz viso to slypi?

 19. PAPAI

 20. O kažkam labai labai didelė nauda, taip mus laiko avelemis , bet tokioje valstybėje gyvename ir turime šokti pagal jų dūdelę .svarbiausia kiekvienam suprasti ir laikytis ramybės ,nepanikuoti ,juk tai sukurta pasaulinė situacija ,kažkam yra labai naudinga.Visiems stiprybės ir laimingų šv.Velykų.

 21. Kur rasti yrasa uz koki straipsni bauda israso jei vaikstai be apsaugines kaukes

 22. Baudžia be jokio įspėjmo,nes iš pareigūnų reikalauja rezultatų.Ir uždeda baudą didesnę už pensiją ir niekam nerupi kaip jie išgyvens.

 23. Prieš kelias dienas mūsų miestelyje nužudė jauną vaikiną gatvėje.kur buvo policija?bet pensininką prie namu be kaukės nubausti tai greitai atsirado.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.