Baseinas „Bangenis“– vienas perspektyviausių Lietuvoje

Viešoji įstaiga „Sveikatos oazė” administruoja baseiną „Bangenis“, rūpinasi teikiamų paslaugų lankytojams plėtra ir kokybe, vykdo Savivaldybės finansuojamas programas, rengia respublikines ir tarptautines plaukimo varžybas. Užtikrinant kokybiškai teikiamas paslaugas buvo atliekami renovacijos darbai. 2016 m. pradėtas baseino pastato rekonstrukcijos II etapas užbaigtas 2018 m. Su pirmu rekonstrukcijos etapu pradėti fasado ir stogų šiltinimo darbai, įrengta pramogų zona su hidromasažiniu ir vaikų baseinais bei 2-jomis pirtimis, papildomais dušais, sanitariniu mazgu. Užbaigtas visų vidaus patalpų perplanavimas ir remontas: vietoj medinių suolų įrengtos patogios sėdimos vietos žiūrovų tribūnose; išplėstos kavinės patalpos; įrengtos patalpos masažų ir sveikatingumo paslaugoms. Apšiltinta baseino vonia. Pakeista didžiosios baseino vonios purkštukų ir įrengta persipylimo sistemos, sutvarkyti visi vidaus inžineriniai tinklai (vandens, elektros, apsauginės ir priešgaisrinės signalizacijų). Visi šie darbai kainavo 827066,45 Eur, iš kurių Savivaldybės biudžeto paskirta 229066,45 Eur.

Baseino „Bangenis“ direktorės Sonatos Veršelienės teigimu: „Baseinas „Bangenis“ yra vienas moderniausių baseinų šalyje, kuris teikia paslaugas sportininkams, rūpinasi žmonių sveikatinimo ir laisvalaikio užimtumo klausimais. Pagrindinės tikslinės grupės, kurios gali naudotis baseino paslaugomis – tai miesto gyventojai ir svečiai, moksleiviai, sportininkai, neįgalieji, senjorai, nėsčios moterys, kūdikiai ir ikimokyklinio amžiaus vaikai.
Po atliktos pastato rekontrukcijos baseino „Bangenis“ išvaizda tapo žymiai modernesnė bei išvaizdesnė, aplinka patrauklesnė, vidaus patalpos patogesnės. Atlikti darbai pagerino darbo sąlygas čia dirbančiai komandai, įstaigai – energetinį efektyvumą, o lankytojams padidėjusį paslaugų kiekį ir kokybę.
Renovuojant objektą buvo priimta daug architektūrinių ir inžinerinių sprendimų, kurie leidžia efetyviai eksploatuoti objektą. Baseino komplekse patobulinta ir išplėsta sveikatinimo zona. Įdiegti technologiniai sprendimai suteikia galimybę baseiną naudoti įvairioms veikloms bei sumažinti eksploatacijos kaštus. Galima pasidžiaugti, kad po renovacijos, nauja baseino aplinkos ir vidaus infrastruktūra visiškai pritaikyta įvairią negalią turintiems asmenims.
„Rekonstrukcijos efektyvumo naudą pastebėjome pirmaisiais žiemos mėnesiais, kai aptarnavome maksimaliausią galimą lankytojų skaičių – per vieną darbo dieną apie 600 žmonių. Baseino paslaugomis vienu metu gali naudotis iki 140 klientų. Patogus ir praktiškas baseino pastatas su papildomomis sveikatingumo paslaugomis atitinka visus higienos reikalavimus ir yra pasiruošęs priimti Anykščių miesto ir rajono gyventojus bei atvykstančius miesto svečius“,- teigė baseino direktorė S. Veršelienė.
Pagal projekte 07.1.1-CPVA-R-905-91-0004 „Bendruomeninės aktyvaus laisvalaikio infrastruktūros įrengimas Anykščių mieste“ numatytas veiklas sutvarkyta baseino „Bangenis“ teritorija – atnaujinta dalis esamų ir įrengti nauji pėsčiųjų takai, automobilių stovėjimo aikštelė, naujas teritorijos apšvietimas, lietaus nuotekų tinklai, sutvarkyta teritorija (sklypas) (planiravimas, žalios vejos atstatymas, gazonų įrengimas ir kt.): įrengti suoliukai ir šiukšliadėžės, speciali guminės dangos sporto aikštelė, lauko treniruokliai, lauko batutas ir vaikų žaidimų aikštelė. Darbus atliko UAB „Termotaupa“, jų vertė – 247 708,94 Eur, iš kurių 18 008,31 Savivaldybės biudžeto lėšos.
Taip pat įrengta karstyklė-laipiojimo tinklas, kurią sumontavo UAB „Patikimas turtas“ už 17 463,93 Eur.
Plaukimo treneris Edvinas Apčinikovas neslepia – nė vienas baseinas Lietuvoje neprilygsta Anykščių baseinui „Bangenis“. „Į baseiną atėjau dar būdamas 7 metų, manau, kaip ir daugumą vaikų mane ten atvedė mama. Prisimenu rudas sienas, tamsius koridorius, medines spinteles, kuriose slėpdavomės ir, žinoma, baseiną. Pats baseinas labai nepasikeitė – liko tie patys 25 metrai ir šeši takai, net ir po 20 metų. Žinoma, kalbu juokaudamas iš sportinės pusės. Metai iš metų, ten treniruodavausi, dalyvaudavau varžybose ir mane labai stebino, kaip keičiasi ne vien baseino išorė, bet ir vidus. Atsirandančios naujos patalpos: pirtys, pasikeitęs balkonas, startai, atsiradusios sūkurinės vonios. Visiškai atsinaujinusi baseino išorė. Nė vienas baseinas Lietuvoje nejudėjo tokiais dideliais žingsniais į priekį, kaip Anykščių. Kaip ir vaikystėje, prieš 20 metų, taip ir dabar, jis tebėra geriausias 25m baseinas Lietuvoje! Tiek iš sportinės pusės, tiek iš laisvalaikio“,-teigia E. Apčinikovas.
Jau keletą metų lankanti baseiną anykštėnė Ema Gleiznienė taip pat nestokoja pagyrų atnaujintam baseinui: „Kadangi kelerius metus lankome baseiną su vaikais, mano atsiliepimas ir pokyčių įvertinimas yra iš mamos žvilgsnio. Mes, kaip dažni baseino lankytojai, labai džiaugiamės atsinaujinusia visa baseino infrastruktūra. Šaunu, kad stovėjimo aikštelėje atsirado daugiau vietų, net neįgaliesiems. Takeliai link baseino pastato pagaliau iškloti trinkelėmis, nes senasis takelis tikrai nebuvo saugus, ypač vaikams ir seniems žmonėms. Patogus užvažiavimas su vežimais, ko nebuvo ankščiau. Atsinaujinusi registratūra taip pat džiugina, smagu, kad atsirado daugiau minkštasuolių, tai tikrai patogu. Atėjus į naują vietą klientui visada svarbu, kad jis žinotų aiškią įstaigos tvarką. Džiaugiamės, kad einant link persirengimo kambarių atsirado poilsio zona, galbūt galima būtų pastatyti net staliuką vaikams, po baseino galėtų pažaisti, kol atvės po maudynių.“.
Naujojo baseinėlio vaikams tikrai vertėjo laukti, nes šiems ypač įdomus vandens fontanėlis. Labai patogus naujosios sūkurinės vonios dydis mankštinti kūdikį, pakankamas gylis ir ilgis. Labai nustebino, kad vanduo ne su chloru, o su druska. Mūsų kūdikiui tai ypač aktualu, nes oda ypač jautri ir labai rausta bei sausėja nuo chloruoto vandens. Džiaugiamės, kad yra galimybė po kūdikių vandens mankštų nusiprausti garinėje pirtyje po dušu, nes su vaikais nusiprausti bendrajame duše, kur dušo galva nenusiima tikrai sudėtinga,“ – mintimis dalijosi E. Gleiznienė.
Anykščių plaukimo baseinas „Bangenis“ atveria duris visiems norintiesiems prasmingai ir sveikai leisti laisvalaikį, išmokti plaukti, stebėti sporto varžybas, o galbūt ir pradėti sportininko karjerą.

Anykščių r. savivaldybės informacija
Užsak. Nr. 2009-I

Comments are closed.