Baranauskų šeimyna iš Jurzdiko persikraustė į Ažupiečius

Šiandien birželio 13-oji – Antaninės – iškilių mūsų krašto  rašytojų Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko  vardo diena.  Šiais metais varduvininkus pagerbė moksleiviai, apvainikuodami paminklus miesto centre.  A. Baranausko pagrindinės mokyklos bendruomenė ir Anykščių muziejus suorganizavo teatralizuotą Baranauskų šeimynos kelionę iš Jurzdiko į Ažupiečius, prisimenant prieš 180 metų vykusį kraustymąsi.

Miesto gatvėje pasirodė vežimas,  vežantis į Ažupiečius Baranauskų klėtelės pirmuosius rastus. Iš paskos vežimo ėjo Baranauskų šeimyna – tėvas Jonas, mama Teklė su mažuoju sūneliu Juozapėliu ant rankų,  vyresnis sūnus Jonas, dukraitė Rozalija, kepurę ant akių užsimaukšlinęs mažasis Antanukas, vėliau tapęs kunigu kanauninku ir prelatu, vyskupu, rašytoju poetu, kalbininku, vertėju ir  matematiku. Paskui juos didžiule minia ėjo lydinys kaimynai.

Eisena sustojo prie A. Baranausko paminklo Vyskupo skvere, kur mokytoja Dangira Nefienė trumpai „pavartė“ Baranauskų gyvenimo puslapius, o moksleiviai deklamavo poezijos posmus. Toliau kelionė tęsėsi link Muziejaus, kur toliau vyko teatralizuotas renginys – iš atvežtų rastų ant keturių akmenų buvo renčiamas pirmas klėties pastato vainikas.

Darbų eigą moksleiviams komentavo muziejaus direktorius Antanas Verbickas, pasakojimą papildydamas autentiškais ano meto įvykiais.

Vakare, 18 valandą, Antaninės tęsis Antano Vienuolio sodyboje-muziejuje.

Dalina RUPINSKIENĖ

4 Komentarai

  1. Kaip fainai!

  2. o kodėl niekur nebuvo skelbta apie tokią eiseną? kodėl nyksčiai dirba tik kai jau šaukštai po pietų? va būčiau atėjis pasižiūrėt, o dabar še tau kad nori.

  3. Reikejo per toki karsti vaikus kepinti ant saules?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.