Bandys dar vieną renovacijos modelį

Anykščių rajono taryba pritarė kompleksinei viso „Ramybės“ kvartalo renovacijos programai. Pagal ją bus atnaujinti visi pastatai, komunikacijos ir infrastruktūriniai įrenginiai.
Kvartalinė renovacija jau įgauna pagreitį kaimyninėje Utenos savivaldybėje.  Vyriausybės ir Būsto energijos taupymo agentūros pilotinis projektas jau sulaukė ir didelio gyventojų palaikymo – iš 41 kvartale esančio daugiabučio tokiam atnaujinimui pritarė dauguma gyventojų. Kaip į tai sureaguos anykštėnai kol kas nėra aišku. Þadama surengti apklausas.
„Kompleksinė renovacija – tai daugiabučių ir kitų statinių atnaujinimas, elektros, šilumos ir kitų komunikacinių tinklų modernizavimas, vaikų žaidimo ir automobilių stovėjimo aikštelių sutvarkymas. Įgyvendinus projektą, turėtų būti pasiektas bendras 20-ties procentų energijos sutaupymas. Kol kas nėra iki galo aiškus finansavimo mechanizmas, bet be savivaldybės paramos, paskolų ar be privataus kapitalo, kuris vėliau gautų naudą iš sutaupymų, tikriausiai, nieko nebus. O darbų tempas ir priklausys būtent nuo to, ar bus pakankamai lėšų. Manau, tokia renovacija galėtų būti pakankamai sparti“, – teigė UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ projektų vadovas Alvydas Gervinskas.
Modelio šalininkai teigia, jog tai geriausias būdas miesto architektūrinei kokybei pagerinti, nes vienu metu sutvarkomos ne tik inžinerinė infrastruktūra bet apsoliučiai visos erdvės.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.