Baltijos kelio minėjimas – gražus, bet negausus (video)

 

Rugpjūčio 23 dieną Anykščiai mini Baltijos kelio 30-metį. Centrinis šventės renginys Anykščių centre nepasižymėjo dalyvių gausumu. Grojo fleitininkų stovyklos muzikantai, kompoziciją pristatė Troškūnų teatro studija, o vėliavą kėlė gydytoja Ledina Kaladienė.

Tradiciškai šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, o 12 valandą vyko vėliavos kėlimo ceremonija, teatralizuotas renginys „Prisiminimų keliu“, skirtas Baltijos kelio 30-mečiui prie paminklo Laisvei A. Baranausko aikštėje.
Į šį renginį susirinko palyginti nedaug anykštėnų, buvo dalyvių, kurie į minėjimą atsinešė ir prieš 30 metų naudotą atributiką. Anykštėnas Vytautas Raišelis (pagrindinėje nuotraukoje) rodė visų trijų Baltijos šalių, dalyvavusių Baltijos kelyje, vėliavėles, kurias laikė ir stovėdamas prieš 30 metų.
Prisiminimais apie tų metų įvykius pasidalino ažuožerietė Alvyra Simanonienė, susirinkusius sveikino meras Sigutis Obelevičius (video).
Troškūnų teatro studijos vaikinai rodė vėliavėlę, kurią jiems įteikė jau mirusi viena iš aktyviausių Sąjūdžio žmonių Aldona Daugilytė. „Ar mylėsi Lietuvą, kai manęs nebus?“ – klausė ji tada vaikinų. Kadangi troškūniečiai baigė mokyklą ir išvažiuos mokytis, tokį patį klausimą jie uždavė ir mažajai troškūnietei Militai Krivickaitei.
Valstybinę vėliavą kėlė Baltijos kelio dalyvė gydytoja Ledina Kaladienė.
Renginiai dar nesibaigė – 18 valandą Anykščių rajono gyventojai bursis prie kryžiaus, ženklinančio vietą, kurioje 1989 m. rankomis susikibę stovėjo anykštėnai. (autostradoje nuo Velžio kelio sankryžos į dešinę pusę apie 1,5 km, prieš upelio JUODA nuorodą, dešinėje kelio pusėje).
Linas BITVINSKAS

20 Komentarai

 1. Džisugiasi širdis

  Už prasmę, kurią parodė jaunieji renginio dalyviai.Buvo gražu ir graudu.Ir nebūtina, kad stovėtų šimtai, jeigu to žmonėms nereikia kam versti.

 2. Sistemos tikrinimas

  Mano supratimu , dabartinė sistema pasitikrino žmonių lojalumą savo vykdomai tautos skurdinimo veikai .

 3. buvo skysta, antrą kartą neišsirikiuotų

 4. Ta pati programa mišios ir vėliavos kėlimas. Kada kažkas bus nauja. Valdžia nauja ir programos reikia naujos.

 5. Penktadienis darbo diena !!!

  Tai reiškia čia surinko pensininkai , bedarbiai pašalpiniai , šiaip tinginiai , na ir aišku savivaldybės darbštuoliai . Čia tik šiaip pamąstymai.

 6. per 30 metu pamatem kiek skurdziu ,apvogtu ,kruopu dalinimas ,nebetikiu ir nieko nebesitikiu ,pasibaisetina iki ko dagyvenom,buvau kelyje ,bet niekada nebeisiu

 7. Belgija man pasiulytu eit i kelia eiciau, Ispanija pasiulytu eiciau, bet tik ne sitoj vagiu ir skurdziu saly, niekad neiciau, nieko man gero nepadare, kad eiciau tik voge, voge, net prie ruso buvo geriau

 8. Neėjau, nes nemoku “vaidinti”. Sunku Lietuvėlei, bet nei karas, nei maras, nei uraganai… O kodėl sunku?..

 9. neinu ir neisiu. Kas darosi musų krašte.kol nauja valdžia susisodins į postus savus arba jau norisi ,kad pradėtų kažką gero daryti,bet taip nėra.gabus ar negabus svarbu savas,o atsilyginti juk reikia. Jeigu jau eiti tai ,kad butų malonu ir norėtusi švesti. Aišku ruso tai nereikia,bet padorumo reikia.

  • Kas tie savi kuriuos susidomi nori valdžia? Primenu, kad etatas Savickui ir Liogei sukurtas Tubio. Nepatinka, kad Tubio laiku sukurtą etatą užėmė Gudonienė? Ar abejojate kompetencija?

 10. Mažai renginių, o informacijos apie juos, dar mažiau

 11. Didelis minusas organizatoriams, “planuoti-žadėti” autobusai taip ir nevažiavo ir žmonės liko “su nosim”. Išvažiavo tik savivaldybės grietinėlė. GĖDA

 12. Labai gražus, nuoširdus renginys, ir patiko, kad vedė jaunuoliai

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.