Balsuos dėl šalto vandens subsidijos kaimo gyventojams

 

 

Sausio 30  dieną vyksiančiame  Anykščių rajono savivaldybės tarybos posėdyje vienas iš klausimų bus dėl subsidijų už šaltą vandenį kaimo gyventojams.

Sprendimo projekte nurodoma, kad Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos 2019 m. gruodžio 20 d. nutarimu „Dėl UAB „Anykščių vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazinių kainų vienašališko nustatymo“ nustatytos geriamo vandens tiekimo kainas, kurios bus pradėtos taikyti nuo 2020 m. vasario 1 d. Siekiama pakeisti 2007 m. gegužės 31 d. sprendimą „Dėl seniūnijų gyventojams tiekiamo šalto vandens kainos subsidijavimo“  ir šiuo sprendimu patvirtintas subsidijavimo taisykles taip, kad atitiktų pasikeitusias šalto vandens kainas ir vandens kainų nustatymo instituciją.

Kainos subsidija būtų taikoma Anykščių rajono seniūnijų gyventojams, kuriems vandenį tiekia uždaroji akcinė bendrovė „Anykščių vandenys“. Subsidijos dydis – 0,29 EUR ir skaičiuojamas nuo suvartoto kubinio metro geriamo vandens kainos (be PVM) už kiekvieną suvartotą kubinį metrą vandens. Subsidiją  „Anykščių vandenys“ mokėtų savivaldybė. Nurodoma, kad šiai subsidijai būtų reikalinga 2800 eurų per metus (už 2019 m. šiai subsidijai priskaičiuota 2747,70 euro), o planuojama subsidijų suma 2020 metais išlieka tokia pati, nes subsidijos suma 1 suvartotam kubiniam metrui vandens lieka nepasikeitusi (0,29 euro), taip pat nesikeičia šią subsidiją gaunančių asmenų skaičius. Tiesa, ne visi kaimo gyventojai gautų šią subsidiją, nes subsidijuoti  numatoma geriamo vandens kainą seniūnijų gyventojams, kuriems  vanduo tiekiamas nenaudojant nugeležinimo įrenginių.

Linas BITVINSKAS

11 komentarų

 1. 0 miestui nieko?

  • Meras ir vicemeras gyvena rajone. Kas jiems miestas.

   • Vicemeras tikrai

    gyvena visiškam rajono pakraštyje, tad jokios savivaldybės investicijos jo vienkiemio net nepasiekia, nei vanduo, nei keliai, nei gatvių apšvietimas, tad..neužsipulkit lygioj vietoj, jei nežinot.

    • Ar tu žinai?

     kad pasiekia savivaldybės administracinės – ūkinės išlaidos už transporto eksploatavimą ir kurą 🙂 sunaudojamą kelionei į darbo vietą ir iš jos. Ar ne?

 2. vagys apvoge tauta artistais tapo , ???

 3. Pagerkit musu vandeni, tada suprasite kad jis ne 50 ct nevertas .

 4. Kur internetu būtų galima sužinoti kokie klausimai bus aptariami posedžio metu?

 5. Kaime gyvenantiems nieko nereikia? Miestiečiai, jūs galvojate tik apie save. Leiskite gyventi ir kaimo žmonėms bent jau su nuotėkom, vandeniu. Kažkaip nesiveržiate į kaimą?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.