Balsuoja aktyviai

Šiandien Anykščių savivaldybėje, per pietų pertrauką, nutįso eilė, norinčių atiduoti savo balsą. Išankstiniame balsavime  išreikšti savo valią kviečiami tie anykštėnai, kurie sekmadienį negalės atvykti į rinkimų apylinkes.
Balsavimas iš anksto vyksta nuo 8 iki 20 valandos visų šalies savivaldybių patalpose.

„Nemažas aktyvumas. Nežinau, su kuo tai susiję, bet atvyko daugiausia vyresnio amžiaus rinkėjai. Rimtesnių pažeidimų nefiksavome – tik kartais į balsavimo vietas bandė eiti po du“, – teigia Anykščių – Panevėžio rinkimų apygardos komisijos pirmininkas Alfrydas Savickas.     
Šiandien taip pat prasideda balsavimas ir specialiuose paštuose. Èia savo valią išreikš esantieji sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atliekantieji karo tarnybą, taip pat esantieji sulaikymo ir įkalinimo įstaigose. Balsavimas specialiuose paštuose vyksta nuo trečiadienio iki penktadienio.
Šią savaitę namuose balsuoti gali neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, taip pat sulaukę 70 metų ir vyresni, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negalės atvykti rinkimų dieną. Balsavimas namuose vyks penktadienį ir šeštadienį.
Naujausios, vakar paviešintos, apklausos duomenimis, į Seimą pateks socialdemokratai (15,6 proc.), valstiečiai (14 proc.), konservatoriai (13,7 proc.), darbiečiai (5,2 proc.) ir liberalsajūdiečiai (5 proc.).