Baigtas ikiteisminis tyrimas. K. Tubiui pareikšti kaltinimai prekyba poveikiu

Panevėžio apygardos prokuratūra praneša, kad baigė ikiteisminį tyrimą ir perdavė buvusio Anykščių mero Kęstučio Tubio bylą į teismą.  Nurodoma, kad K.Tubis galimai pasinaudojo tarnybine padėtimi ir iš dviejų verslininkų siekė gauti naudos savo vadovaujamam visuomeniniam komitetui.

Panevėžio apygardos prokuratūra išplatino pranešimą, kuriame detalizavo bylą.

„Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė bylą, kurioje kaltinimai prekyba poveikiu pareikšti buvusiam Anykščių rajono merui Kęstučiui Tubiui. Tyrimą šioje byloje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai atliko per 4 mėnesius.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, tuometinis Anykščių rajono savivaldybės meras ir savivaldybės tarybos narys K. Tubis galimai pasinaudojo savo tarnybine padėtimi, siekdamas naudos sau ir savo vadovaujamam visuomeniniam rinkimų komitetui. Manoma, kad iš dviejų verslininkų politikas reikalavo finansinės paramos minėtam visuomeniniam rinkimų komitetui, besiruošiančiam 2019-ųjų metų savivaldybių merų ir tarybų rinkimams.

Įtariama, kad už tai K. Tubis verslininkams sutarė atsilyginti paslaugomis. Vieno jų atstovaujamai bendrovei politikas galimai pažadėjo paveikti savivaldybės darbuotojus, kad šie skubos tvarka atliktų visus veiksmus ir bendrovė galėtų išsinuomoti žemės sklypą bei gauti leidimus vykdyti jame verslininko pageidaujamo aukštingumo statybas. Už tai bendrovės atstovas galimai surado asmenį, kurio vardu į K. Tubio vadovaujamo rinkimų komiteto sąskaitą kaip auka buvo pervestas 1 tūkst. eurų.

Iš kito Anykščių verslininko K. Tubis taip pat reikalavo finansinės paramos rinkimų komitetui. Už tai, kaip įtariama, rajono vadovas pažadėjo pagalbą, kad valstybės lėšomis būtų sutvarkytas kelias, kur yra įvažiavimas į verslininko atstovaujamą bendrovę. Yra pagrindo manyti, kad minėtai bendrovei buvo sudarytos išskirtinės sąlygos dalyvauti Anykščių rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių, susijusių su verslu, kapitalinio remonto ir rekonstrukcijos atrankoje.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat buvo nustatyta, kad, norėdamas užsitikrinti politinę paramą priimant kai kuriuos Anykščių rajono savivaldybės tarybos sprendimus, K. Tubis galimai pažadėjo vienam tarybos nariui pareigas savivaldybės valdomoje įmonėje.

STT pradėjus ikiteisminį tyrimą, susitarimai dėl kelio asfaltavimo ir darbo vietos savivaldybės įmonėje liko neįgyvendinti.

Už prekybą poveikiu LR Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 5 metų. Byla perduota nagrinėti Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmams“ , – skelbiama pranešime.

NYKŠČIAI

25 komentarai

 1. Juokinga, juk po suėmimo kalbos buvo apie kyščius, o dabar beliko tik neaiškūs kaltinimai poveikiu.

 2. na va ir aiškėja, kad durneliai anykštėnai pasidavė provokaccijai o dabar valdžioje turim partinį margaspalvį skystimą, užbarstyta mergaitėmis, ir vaigina

 3. STT moka skambiai bylas pradėt, o po to patiliukais viskas subliūkšta.

 4. nelegalu tukstanciai diba pas verslininkus o tie sausi o cia tik pora sandoreliu neivykusiu tuojau grasinimai nieko neverta ta stt o gal zmogus ir pelno ir pvm butu sumokejes noreciau ir as prekiati bet sako kad visas poveikis jau isparduotas nebent stt is sandelio parduotu nes pas juos to poveikio tik ir like

 5. Taip, valdžioj bala, bet čia dar tik pradžia.

 6. O Tubis melavo, kad nekaltas ir kyšio neėmė. Melagis.

 7. Kyßiu jau nemini. Iseina kad melavo tie kurie reke kad tubis melavo.

 8. Įvyko tas, kas įvyko...

  Nepatiko, kai kuriems Anykštėnams, veiklus ir ryžtingas meras . Kodėl visi šie Kęstučio “ blogi darbai“ pasipylė prieš rinkimus , kaip jūs manot ? Mano nuomone todėl , kad vėl turėti silpną ir visų stumdomą ,savo nuomonės neturintį rajono vadovą . Ir kaip matom, tikslas pasiektas .

  • Todėl, kad tuo metu pradėjo reikalauti kyšių. Pagaliau vakar viskas tapo aišku. Ėmė, pupukiukas, ėmė.

  • O kodėl ne tikslas neleisti Vagiui būti prie valdžios ? Ar tu esi iš šitos gaujos šie tau nusispjauti ant moralės ir dorovės? Agnius Abraškevičius

   Alfrydas Savickas

   Algirdas Gansiniauskas

   Algirdas Pupkis

   Aliutė Kurminienė

   Alvyra Simanonienė

   Arvidas Pajuodis

   Asta Sereikienė

   Audronius Gališanka

   Daiva Kapčiuvienė

   Daiva Tylienė

   Daiva Žiogienė

   Dangira Nefienė

   Danguolė Matulienė

   Deividas Ramonas

   Diana Petrusevičienė

   Dominyka Juškaitė

   Donaldas Vaičiūnas

   Donatas Tuska

   Eglė Marija Kačkutė

   Elvyra Karaliūnienė

   Gediminas Kutka

   Gintaras Ražanskas

   Jolita Abraškevičienė

   Jonas Buziliauskas

   Julius Jakubėnas

   Juozas Mačys

   Jūratė Bernatonienė

   Kazys Morkūnas

   Kęstutis Tubis

   Kristina Beinorytė

   Laura Pliskauskienė

   Linas Pravilionis

   Nerija Širvelienė

   Paulius Šimėnas

   Ramūnas Blazarėnas

   Ramunė Lapienytė

   Regina Žvirblienė

   Renatas Puikis

   Rita Juodiškienė

   Rita Vilkė

   Skaivė Meškauskienė

   Tadas Taurelė

   Vaida Zlatkutė

   Valdas Skliaustys

   Viktorija Noreikienė

   Vilma Petraitienė

   Vytautas Datenis

   Vytautas Senvaitis

   Zenonas Karalkevičius

 9. Pasirodo kyšinikas.

 10. Teismo dar nebuvo , o jums jau viskas aišku . Iš kur tokia aiškiaregystė ?

  • Skaitai tekstą ir supranti. Ar jums sunku su teksto supratimu? Masiulio ir Pakso teismo irgi nebuvo, bet kam nors atsiranda abejonių?

 11. tai tik ka issiaiskino , o kiek dar neissiaiskino……..

 12. VA JUSU GERB TUBIS

 13. pas mus ,dar nebuvo meru ,saziningu ,padoriu,normalios arentacijos ir rimtu

 14. Po prekyba poveikiu gali bet ką pakišti ir bet ką apkaltinti. Įdomu, kai koalicija tarėsi –tu man tą postą, o aš tau tą – čia ne prekyba poveikiu? Tuo labaiu kad skirtingai nuo tubio, taip ir įvyko – visos pareigybės taip ir užimtos.

  • Jei tariantis koalicijai, Vaiginas paduotų ir paprašytų PVZ. kokio Leono į Obelevičiaus sąskaitą pervesti 1000 eur. ir dėl to jam būtų pažadėtas postas, tai būtų prekyba poveikiu.

 15. Prekyba poveikiu yra korupcijos nusikaltimas. Korupcija, tai asmeniškai įneš naudos siekimas. Jei Tubis būtų dirbęs rajono žmonėms, o ne sąjungos, tai nebūtų joki šansų pareikšti kaltinimus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.