Baigia išleisti Anykščių užtvanką (galerija)

 

Anykštėnai ieško upės, klausia, kur dingo Šventoji, spėja, kad upė nusekusi dėl to, jog maža kritulių. O išties jau kelios dienos kaip Anykščių mieste užtvankos skląsčiai nuleisti beveik iki dugno ir užtvankoje buvęs vanduo baigia išbėgti. Anykščių savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Virmantas Velikonis kviečia anykštėnus ateiti pasižiūrėti, kaip atrodo upė.

Miesto teritorijoje aukščiau užtvankos upė nuseko apie metrą, atsivėrė sąnašų kalneliai, gyventojų įrengti liepteliai pakibo ore. Vieniems ypač nepasisekė – prie kranto palikta valtis atsidūrė dumble. Pakalbinti žmonės stebėjosi, kad nieko apie užtvankos vandens lygio sumažinimą negirdėjo, sakė, kad niekur apie tai nebuvo skelbta.
Geriausiai informuoti žvejai, jie dalinosi žinia, kad užtvanka nuleista prieš 4 dienas. Jie net išmatavo, kaip toks vandens lygio pasikeitimas veikia Šventąją. Pasak žvejų, ties „Elmos“ kolektyviniais sodais vanduo nukritęs apie 30-40 centimetrų, prie Niūronių poilsiavietės – apie 10 centimetrų, o štai ties Andrioniškio tiltu vandens lygio pasikeitimų jau nesimato. Žemės ūkio skyriaus vedėjas V. Velikonis sako, kad nieko blogo nevyksta – pagaliau buvo gautas leidimas sumažinti upės lygį. „Užtvankos poveikis jaučiamas kažkur apie 4 kilometrus. Gavus leidimą palaipsniui leidome užtvaras. Po 10 metų bus keičiami 5 sekcijų lynai. Darbus vykdys AB „Kurklių karjeras“, – pasakojo V. Velikonis.
Paklaustas, ar dar bus atliekami kokie darbai, jis sakė, kad krantų tvarkymo ar valymo darbai nenumatyti, bet kvietė anykštėnus pasinaudoti proga ir įvertinti, ar jiems patiktų toks upės vaizdas. „Pamename, kaip prieš rinkimus vyko diskusija dėl užtvankos. Nesu nė vienos pozicijos šalininkas, bet raginčiau žmones ateiti, taip pat kviečiu ir politikus – yra proga realiai pamatyti ir įvertinti“, – sakė V. Velikonis.
Pasak jo, kai lynai bus pakeisti, vandens lygis vėl bus palaipsniui keliamas.
Linas BITVINSKAS

24 komentarai

 1. man tinka, tegu taip ir lieka.

 2. Dėkojame Vaiginui !!!!

 3. mano galva mūsų buvusio kandidato į merus planas išgriauti užtvanką visai priimtinas. Įvertinat tai, kad būtų pritraukiamos ES ir Vyriausybinės lėšos tai projektas prilygtų pilies statybai, dėl kurios 2015 pritarė dauguma politikų ir kitų žymių veikėjų. Be to galėtų būti sekantis, tęstinis projektas vagos šlaitų išvalymas ir pritaikymas rekreacinei veiklai.

 4. Vaizdelis dabar ne kažin koks, ypač prie užtvankos. Bet po metų kitų apaugs žolėmis, karklais ir bus geriau. Valtys ir tilteliai? Kiti jų iš viso neturėjo. Nebereikės ir tiems, kurie turėjo. Tegyvuoja laisva upė!

 5. Galėtų taip ir palikti, nors smagu maudyti. Jaučiasi srovė, kur buvo dumblas, jau pasidarė smėlis. Planas nuleisti yra geras. Buvau skeptikas, dabar už nuleidimą.

 6. Apaugs žolem kur vandenį nuleistų kaip žemiau už užtvankos ir bus amen po viso grožio. beje, kodel nenuleido, kai pjauti reikėjo amfibijai. Tokioj baloj jau papjautų

 7. visiski glusai , o po keliu metu viskas apaugs zolem ir bus kaip anyksta

 8. pagaliau supratai , kad kai nuleidi buna gerai

 9. Tai kur ja isleidzia? i kelione ar pensija? gal vandevi,vis del to,a Linai??

 10. niekam ji nereikalinga ,juk budavo ledonesis ir isnesdavo zole o ji tik maiso ir kenkia zuvims ,tai nuleidzia tai pakelia ,baikit pinigus svaistyt kur nereikia

 11. Pagaliau nors vienas geras darbas padarytas ,svarbiausia , kad nesugavotu vel pakelti ,tegu ir lieka taip gamta sukure .

 12. Sveiki,
  nesuprantu kodel reikalingas dar remontas? Palikit nuleistas užtvaras ir upe atsigaus? kam metyti savivaldybės lėšas?
  Krantu tvarkymui galima prašyti lėšu iš ES ir vyriausybes, juk anykštėnai bus pirmi kas atverė pagaliau upe laisvai tekėti.
  Meras berods biologas ar botanikas – kokia gi jo nuomonė?

 13. Upė pagražėjo. Užtvanką reikalinga suremontuoti, dėl ekstremalių atvejų. Gal reiks ieškoti skenduolio, gal reiks valyti dugną, gal remontuoti fontaną.

 14. Zvejys

 15. Uztvanka nuleista! Turetu but galima zvejoti prie bangeles!

 16. Tegu taip ir lieka per keleta metu prasivalytu upe ir vaga vyduri atsirastu t

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.