B. Markauskas: „Èia išpūstas burbulas“

Taip Þemės ūkio ministras, viešėdamas Anykščiuose, atsiliepė apie iniciatyvą didesniais mokesčiais apkrauti žemdirbius. Valdininko teigimu, yra pakankamai argumentų atstovėti, neva, per mažai prie bendro šalies biudžeto prisidedančius ūkininkus.
Bronius Markauskas užsiminė, jog Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis jam yra pašnibždėjęs, kad artimiausiu metu nebebus grįžtama prie mokesčių peržiūrėjimo žemdirbiams. Klausimas gali būti keliamas tik dėl „Sodros“ įmokų lubų.
„Aš galiu kalbėti apie tai, ką konkrečiai girdėjau. Galiu jums pažadėti, kad tikrai, kas nuo manęs priklauso, padarysiu viską, įrodinėsiu, nes, manau, kad turiu pakankamai argumentų, jog tie mokesčiai neturėtų keistis. Aišku, gal dėl vieno dalyko gali tekti susitarti su žemdirbiška visuomene – tai dėl „Sodros“ lubų. Stambieji galėtų susimokėti daugiau. Tai šitoj vietoj, jei labai spaustų, dar matyčiau galimybių. O dėl visų kitų mokesčių – niekas neturėtų keistis. Nes reikia pripažinti, kad žurnalistai išpūtė burbulą dėl žemdirbių. Šiuo metu vienam ūkiui tenka apie 20 000 eurų apmokestinamų pajamų per metus. Tiek jie uždirbo. Tai dar iš tų pajamų būna perkama kokia nors technika, reikia mokėti palūkanas, paskolą dengti ir panašiai. Ûkininkų skaičius mažėja, gyvulių skaičius mažėja… Ir kažkaip niekas nesiveržia į tą kaimą ūkininkauti“, – sakė B. Markauskas.
Ministro teigimu, papildomų pinigų į biudžetą derėtų ieškoti ne ūkininkų kišenėse, o mažinant valdininkų aparatą. Pastarasis, katastrofiškai mažėjant gyventojų skaičiui, iki šiol tik pūtėsi.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.