Ažuožeriuose rinkosi „Visi savi“ (fotoreportažas)

Šiandien, rugpjūčio 6-ąją,  Ažuožerių kaimas aidėjo nuo dainų ir žmonių šurmulio. Čia vyko aštuntasis rajono bendruomenių sambūris „Visi savi“. Šias metais sambūryje dalyvavo 16 bendruomenių. Tiesa, dvi bendruomenės, Šlavėnų ir Naujųjų Elmininkų bei  Katlėrių ir Skiemonių, buvo susibūrusios į vieną komandą, tad rungtyse dalyvavo 14 komandų.

Bendruomenių kiemeliai stebino išradingumu, kiekvieną stabtelėjusi vaišino išradingai pagamintas patiekalais.  Bene labiausiai akį traukė Skiemonių ir Katlėrių bendruomenių kiemelis, kuris buvo pilnas raganaičių, tai garsiai besibarančių ar kažką besiaiškinančių, tai šluotomis mojuojančių ar kažkokias keistais burtais žiūrovus masinančių.  Labai jau linksmas tas kiemelis buvo…

Visam šiam bendruomenių paradui vadovavo, visas aplankė, patiekalus išragavo pats Antanas Vienuolis (Antanas Verbickas) ir  Šmukštarienė (Lina Strigūnienė).  Skaniausių patiekalų kiemeliu buvo išrinkta Burbiškio bendruomenė.  Gal ne visi su tuo sutiktų, bet kur tu žmogus paprieštarausi pačiam Vienuoliui… Dar Vienuoliui patiko ir Kurklių bendruomenės kiemelis, nes Kurklių seniūnui Algimantui Jurkui padovanojo net 1898 metais išleistą rublį.

Komandos rungėsi keturiose rungtyse. Gražiausią mezginį numezgė Dabužių bendruomenės atstovės. Sambūrio organizatorės ažuožerietės visoms komandoms pateikė puodelius, kuriuose buvo kažkas. Tas kažkas – valgomas. Reikėjo išsiaiškinti iš kokių ingredientų tas kažkas pagaminta.  Tiksliausiai  ingredientus nustatė Svėdasų bendruomenės komanda, atspėjusi 7 ingredientus iš 9. Iš šieno gniužulo gražiausią žaislą pagamino Budrių bendruomenės komanda, o žaidimų aikštelėje greičiausios buvo „Elmininkiečių senolių krašto“ bendruomenės atstovės.  

Rungčių nugalėtojams buvo įteiktos padėkos ir dovanos. Anykščių VVG Vietos plėtros strategijos administratorė Ilona Jurevičienė sveikino visus sambūrio dalyvius primindama, kad šie metai Seimo paskelbti Savanorystės metais, ir apdovanojo savanoriškiausias rajono bendruomenes.

Po visų apdovanojimų, padėkų ir pagyrimų, atėjo laikas sužinoti, kam atiteks nugalėtojų taurė ir teisė kitais metais rengti sambūrį „Visi savi“.  Šį kartą nedaugžodžiavęs rajono meras Sigutis Obelevičius iškilmingai paskelbė, kad šių metų bendruomenių sambūrio nugalėtoja – Svėdasų bendruomenės komanda, kuri, pasak mero, labiausiai buvo pasiruošusi. Tad kitais metais rajono bendruomenės susitiks Svėdasuose.

Dalina RUPINSKIENĖ

25 komentarai

 1. Suprantu, kad meras sveikina nuo rajono valdžios, Seimo narys nuo Seimo, Nikitinas nuo VVG, Pesliakienэ – visų gerbiama bendruomenių kurator э. Ko užlipo Karb aus kio ir Kil diš ie nės partijos An yшčių skyriaus lyderis? kod эl tada nelipo darbiečiai, socdemai, liberalai.

  • Nuo kad Seimo narys gali sveikinti nuo Seimo, jei jam Seimo Pirmininkas nesuteikė tokių įgaliojimų?
   Aiškiai visų pagrindinių partijų atstovai sulipę į sceną save reklamuoja ir nereikia čia malti grikių, kai pupos girnose.

 2. tu bent ruskių klaviatūrą persijunk, propagandiste, musiet į maskva ataskaita ką tik rašei ir pamiršai 🙂

 3. Smagu ir puiku,kai vyksta tokie renginiai mūsų rajone! Džiugu,kai atsiranda entuziastiškų organizatorių,kuriems netrūksta išmonės ir supratimo,jog žmogus sotus ir laimingas ne vien duona,bet reikia panašių susibūrimų ir bendrystės.Ačiū organizatoriams!

  • Svedasu Jadze

   Aš tai mįsliu būtų gražu buvį jak minėdami savanorystes metus savanoriškai ir susibūrį kokį tai suvejimo, agi dabar tai kaip kolhozi suvaryti ir už valdžias duotus pinigus darbadienius atidirbinėja. Jak iš savą kišenės nė vienas tin nei prką nei sumdę kų. Egi partinai tai jau preš rinkimus sparnus rėžia kaip gaidžiai vištų pultelyje.
   Jak kitamet Svedasų bendruomeni paskirs pingų krūvų, tai mestelin suvažias su tuo pačiu kultūrinių-palitinių agidbrigadų „edukaciniu“ kiču „Visi savi“, a kų iš tą mes čia ne visai savi patirsma-ar dėl suvažiavimą bus pasistarota, kad ežerą maudyklas priėjimas sutvarkytas būtų ar jau šaligatvio ben kilometrų atnaujins, e gali gatvių apšvetimų padarys, kad rudenį iš krautuves vakari aidama pa mašinas ratais nepakliūčiau?

 4. Labai šventė nuostabi o kam nepatinka nerasinekit nesąmonių o geriau dalyvaukite džiaukitės kad tokie renginiai vyksta o nebambekit šaunu patiko kurklių bendruomenė šaunus muzikantai

  • Jonas Pakraštys

   Už tai ir nuseka tokie paskui karbauskinius ir kitus populistus, kurie košės išverda ar sriuba pavaišina iš valdžios valdomos sąskaitos nupirkę….

 5. Viskas gražu, bet prie skelbtų senovinių patiekalų juokingai atrodė plastikinės lėkštutės ar puodeliai,(čia ateičiai vienai bendruomenei)

 6. Norėjai gal plaut molinius kai pasivaišinai, kad dar ir kitiems užtektu paragaut tų senovinių?

 7. Nuolatinė dalyvė

  Tik žavėtis reikia bendruomenių išmone ir bendruomeniškumo jausmu. Šaunuoliai organizatoriai, apie viską buvo pagalvota. Scenarijus geras, ne per daug kalbų, niekas neliko nuskriaustas, visi paminėti, visi pamaloninti. Atskira pagarba seniūnams, kurie buvo su savo bendruomenėmis.
  Kas nepatiko? Tomilino kalba apie politikavimą atrodė neparuošta ir nesuprantama. Tai, kad Tubis lipo ant scenos, tai jam pačiam nuo to blogiau. Kad tarybos narys pat dalyvauja talkose rengiantis šventei, kad kandidatė į merus sugeba prisidėti prie bendruomenės sėkmės – visi pastebi ir įvertina. Tribūnoje kalbos, nors ir akacijų medumi teptos, duoda neigiamą rezultatą.

  • Norėtųsi dalykinės analizės, vertinant valstybės skiriamą finansavimą rajono savivaldybės VVG ir bendruomeninių organizacijų stiprinimui, pagal kokybinius ir kiekybinius rodiklius, o ne tik paprastas dalyvių įžvalgos.
   Aišku, koordinuojančios institucijos ir jų darbuotojai taip pat kaip ir anksčiau valstybiniame darbe privalo parodyti įsisavintų lėšų atitikimą pagal keliamus uždavinius. Čia bandomi nupiešti pasiekimai publikuojamame straipsnyje. Deja, apart kiekybinių, iki kokybinių rodiklių vis dar neužauga mūsų bendruomenės. Gal dėl to, kad vis kopijuoja ir klijuoja (kaip meras savo prisiminimuose pasidalino apie sovietinio laiko darbą, vadovavimą ir ataskaitų teikimą), o neieško tikrųjų bendruomeniškų veiklų pristatymo ar jų naujo sukūrimo su išliekamąja verte.

  • Dalyve tu, dalyve

   Iš išvardintų jūsų nepatinkančių dalykų vienas toks pastebėjimas: jei ne to tarybos nario savanorystė, palapines būtų statę 6 kaimo moterys ir vienas vyrukas, na ir tikriausiai šiemet be jo prisidėjimo turėtumėt dar daugiau pastabų, nei kad išsakėte dabar. Žmogaus norą padėti prieš šventę, po šventės per lietų surinkti tas palapines, kurių buvo 16, yra kas veikti, ypač kai bendruomenės tam kaime skaitosi kelios aktyvios moteriškės

 8. Gal kažkas netyčia bendruomenių šventėje pastebėjote Ažuožerių kaimo bendruomenės pirmininkę? Na negi tiesa, kad ji ten tokia nemylima yra? 🙂

 9. Niekas nepaminėjo koncerto. Smagi grupė buvo , berods “ Laukinis Medus“ . Graži mergina ir kaubojus 🙂 Smagiai grojo, tik , labai gaila, kad trumpai, kadangi prasidėjo lietus- publika mikliai susisuko palapines ir dingo. Kaip ir kiti dalyviai. Tikėkimės, kad kitą kartą pagros ilgiau 🙂

  • tai paimkite ir bendruomeniškai užsisakykite sau koncertą tiek, kiek turite kišenėje “grojamųjų“. Ar manote, kad čia už savo lėšas žmonės pakoncertuoti atvažiavo iš neturėjimo kur ir kam parodyti savo gebėjimų?
   Šiam koncertui apmokėti nei Seimo narys, nei jo padėjėjai iš jiems ( susitikimams su rinkėjais) skiriamų biudžetinių lėšų neprisidėjo, nors scena, apmokėta bendruomenės iš projektui skirtų lėšų naudojosi be kuklumo.

 10. Viskas ten gerai buvo čia tik visokie seni rankenų čiupinėtojai nesamones rašinėja

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.