Avarinė situacija, bet padėti negali

Anykščių miesto J. Biliūno gatvės 33 namo gyventojas Antanas Čiukšys, jau porą metų ieškantis pagalbos dėl bute skylančių sienų, sėdančių grindų sulaukė rašto, kad jo padėtį  svarstė Anykščių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, kuri griūvančių pertvarų ekstremaliu įvykiu nepripažino.

Lėšų remontui neskirs

A.Čiukšys parodė Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio, vykusio 2019 m. gruodžio 17 dieną protokolą. Jame užfiksuota, kad susirinkę įvairių sričių specialistai sprendė, ar pripažinti padėtį A.Čiukšio bute ekstremaliu įvykiu. UAB Anykščių komunalinis ūkis direktoriaus pavaduotojas Valdemaras Navickas supažindino komisiją su ekspertizės rezultatais. MB „Tyrimai ir projektai“ aktas nurodė, kad tiriamo statinio dalis yra avarinės būklės, kelia pavojų šio namo gyventojui ir ją reikia skubiai remontuoti. Akte nurodyta, kad tokia padėtis susidarė dėl galimai karstinio reiškinio. Tačiau komisijos nariai teigė, kad karstiniai reiškiniai būna tik Šiaurės Lietuvoje, o situacija neatitinka nė vieno ekstremalių situacijų kriterijų. Komisija balsavo, ar avarinę situaciją  J. Biliūno gatvės 33 A. Čiukšio bute pripažinti ekstremaliu įvykiu. Už nebalsavo nė vienas iš 10 posėdyje buvusių komisijos narių.

Kartu A. Čiukšys gavo ir Anykščių savivaldybės mero Sigučio Obelevičiaus pasirašytą raštą, kuriame teigiama, kad kadangi avarinė situacija nelaikoma ekstremaliu įvykiu, „Administracija neturi galimybės skirti lėšų Jūsų buto sienų remontui“.

Siūlo ardyti pertvaras

Jau anksčiau rašėme, kad 85 metų neįgalumą turintį vyrą kamuoja baimė, jog gali žūti savo bute.  Anykščių centre esančiame bute suskilusios sienos, prispaustos neužsidarančios durys, persikreipusios pertvaros, beveik nutraukta kanalizacija… Ypač pavojinga padėtis vonioje ir tualete, vyras sako, jei kada ir maudosi, tai įsitempęs klauso visus pokšėjimus. Tokia padėtis A. Čiukšio bute tęsiasi jau trečius metus. „Sienų plyšiai atsivėrė palaipsniui nuo 2017 metų ir procesas tęsiasi iki šiol. Vis daugiau ir daugiau trūksta, plyšiai didėja”, – pasakojo A. Čiukšys.

MB „Tyrimai ir projektai“ ekspertizės išvadose nurodoma, kad reikia pašalinti sienų avarinę būklę, kuri susidarė dėl grunto savybių, kai po pamatais atsirado ertmė, nes gresia griūtis, o vietoj jų įrengti gipskartonio sienas, kurios būtų lengvesnės ir neapkrautų pamatų.

Pamatų sėdimas tęsiasi

A. Čiukšys spėja, kad tai įvyko dėl 2017 m. gausių kritulių, kurie paplovė namo ir buto pertvarų pamatus. Dvejus metus vyras laukė, kada Anykščių valdininkai atkreips į jį dėmesį. „Man duoda suprasti, kad tai mano butas ir mano problemos, bet aš neturiu tokių pinigų. Aš seniai gyvenu su negalia, išsibaigė mano resursai, nes nuo to laiko, kai čia gyvenu, buvo atlikta daug darbų, už kuriuos teko mokėti“, – sako A. Čiukšys. Tiesa, jis teigia, kad net jei ir turėtų pakankamai pinigų, vargu ar galėtų savarankiškai tvarkyti namo, kurį administruoja UAB Anykščių komunalinis ūkis, pamatus. O nesutvarkius sėdančių pamatų, neįmanoma tvarkyti ir sienų. Be to, grėsmė kyla ne tik pačiam buto savininkui, bet ir kaimyninių butų gyventojams – virstančios sienos gali nutraukti kanalizaciją, vandentiekį, elektros tiekimą, todėl tai jau ne vieno žmogaus problema.

Ką daryti toliau, A. Čiukšys nežino, nes ekspertizėje nurodyta „Kol bus atlikti remonto darbai, reikalinga apriboti buto naudojimą“.

Linas BITVINSKAS

11 Komentarai

 1. Iš ties liūdina toks raidės žmonių požiūris į esamą problemą.

 2. tegul parduoda soda,ziguli ir susitvarkis,arba parduoda buta ir eina gyventi i savarankisko gyvenimo namus,ten viskas bus paduota panosen,kietas kadras,kas pazista zino.

 3. nueik pas mera,prostitutem padejo ,gal ir tau pades

 4. kiek galima sita artista det

 5. advokatatas pataria

  paprastai valdžios institucijų sprendimai, prieštaraujantys nepriklausomų ekspertų išvadoms galima apskųsti, vadovaujantis LR Civiliniu kodeksu.

 6. Mes Lietuvoje, visi valdžioje yra lopai, nesirūpinantys paprastais žmonėmis. Svarbiausia Skverneliui kelią nuties. O Anykščiai nieko nesiskiria, visi žiūri savęs.

 7. Nugrius ir paskelbs ekstremalią situaciją. Mūsų valstybė yra “biedna” ir sugeba spręsti tik pasėkmes bet ne problemas. Gyvenkite ramiai ir nesinervinkite, bus kaip bus.

 8. O butas valstybės ar privatus? Kodėl valstybė “privalo” visiems privačius butus remontuoti, o privačių namų neprivalo?

  • čia ne valstybė, o savivaldybės valdoma įmonė, vykdanti daugiabučio administravimą ir techninę priežiūra privalo imtis veiksmų dėl kapitalinių namo konstrukcijų sutvarkymo. Tokių darbų apmokėjimas vykdomas pagal Civilinį kodeksą.
   Savivaldybė turi užtikrinti, kad daugiabučio namo gyventojai nepatirtų ekstremalių situacijų dėl statinio kapitalinių konstrukcijų nepatikimumo ir galimos griūties, ko pasekmėje gali nukentėti gyventojai (žmonės) ir jų turtas dėl aplaidžių priežiūrą vykdančios įmonės veiksmų.
   Trumpai – teisme garantuotas laimėjimas prieš namo administratorių ir savivaldybę.

 9. Butas tai jo nuosavybė,remontuok ir kitiems nervų negadink,juk ne pas jį vieną sienos suskylę,bet visko nori už ačiū,o tie laikai pasibaigė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.